POTWIERDZONE: De Rossi może przenieść się do Argentyny

POTWIERDZONE: De Rossi może przenieść się do Argentyny fot. Swimaf [Wikipedia]
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fox Sports

Daniele De Rossi może po zakończeniu obecnego sezonu zdecydować się na kontynuowanie swojej kariery poza Europą.

AS Roma poinformowała przed kilkoma dniami, że nie przedłuży wygasającej umowy ze swoich wychowankiem, a ten pomimo blisko 36 lat na karku nie zamierza przynajmniej na razie rozstawać się z boiskiem i wyraża gotowość do podjęcia nowego wyzwania.

Media z Półwyspu Apenińskiego zdążyły już zasugerować, że chęć pozyskania doświadczonego pomocnika wyrazili ponoć przedstawiciele Interu Mediolan oraz Fiorentiny. Mało prawdopodobne wydaje się jednak to, że Daniele De Rossi postanowi kontynuować swoją karierę w innym włoskim klubie.

I ten fakt zamierza wykorzystać Nicolás Burdisso. Były gracz „Giallorossich”, a obecnie dyrektor sportowy Boca Juniors przyznał otwarcie, że prowadzi rozmowy z piłkarzem na temat jego możliwej przeprowadzki do Buenos Aires.

- Myślę, że Daniele może związać z nami swoją przyszłość. On jest moim wielkim przyjacielem, ale tej chwili w jego przyjściu tutaj jest więcej nadziei niż rzeczywistości. Regularnie z nim rozmawiam i dla takich zawodników jak on drzwi do nas zawsze są otwarte. Oczywiście nie zamierzam wywierać na nim zbyt dużej presji, bo wiem, że będzie mu bardzo trudno pożegnać się z Romą - powiedział Argentyńczyk.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy