POTWIERDZONE: De Rossi zagra w Boca Juniors!

POTWIERDZONE: De Rossi zagra w Boca Juniors! fot. Wikipedia
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: TyC Sports

Prezydent Boca Juniors, Daniel Angelici, potwierdził, że Daniele De Rossi będzie kontynuować karierę w Argentynie.

Wraz z końcem sezonu zakończyła się wieloletnia przygoda pomocnika w ekipie Romy. Żywa legenda rzymskiego klubu nie znalazła w nim zbyt wiele miejsca dla siebie, dlatego postanowiła osunąć się w cień i po wygaśnięciu kontraktu rozpoczęła poszukiwania nowego pracodawcy. Od razu zgłosiło się po niego kilka włoskich zespołów, lecz De Rossi uznał, że woli uniknąć potencjalnego pojedynku z „Giallorossimi” i wybrał przeprowadzkę za ocean.

Już wkrótce 35-latek zwiąże się z Boca Juniors. Spekulacje na ten temat trwają od kilku tygodni i teraz znajdują one potwierdzenie w słowach samego prezydenta „Xeneizes”.

- Negocjacje z De Rossim są już w zaawansowanej fazie - powiedział Daniel Angelici w rozmowie z „TyC Sports”.

- W ciągu kilku najbliższych dni Daniele pojawi się w Buenos Aires i jesteśmy na 99 procent pewni, że on zostanie naszym piłkarzem. Nasz dyrektor sportowy, Nicolás Burdisso, rozmawiał z nim od dłuższego czasu i wiem, że Daniele bardzo chce u nas grać.

Strony miały dojść do porozumienia w kwestii rocznego kontraktu, choć Gianluca Di Marzio podawał ostatnio, że znajdzie się w nim opcja skrócenia umowy na początku 2020 roku. Ma być to zależne od planów De Rossiego, który planuje wtedy rozważyć swoje opcje. Jedną z nich jest rozpoczęcie kursu trenerskiego, natomiast drugą - przeprowadzka do amerykańskiej Major League Soccer.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy