POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TVE

João Félix zakomunikował Atlético Madryt, że chce odejść z klubu. Potwierdził to Miguel Ángel Gil Marín, prezydent hiszpańskiej ekipy.

Gdy „Los Rojiblancos” w 2019 roku sprowadzali Portugalczyka, wiele drużyn gratulowało im ruchu transferowego. Uprzędzony został choćby Manchester United.

Fakty są jednak takie, że 126 milionów euro jak dotąd nie zwróciło się. Najdroższy piłkarz w historii madrytczyków miał ciągnąć wózek, a tymczasem nie gwarantuje liczb, w efekcie czego stracił miejsce w składzie.

Pojawiły się doniesienia, że relacje João Félix z Diego Simeone nie są najlepsze.

Styl gry atakującego nie pasuje do założeń taktycznych. W związku z tym miał on poprosić o zgodę na odejście.

Te informacje potwierdził dzisiaj Miguel Ángel Gil Marín, prezydent Atlético Madryt.

– On jest najdroższym transferem klubu. Uważam, że znajduje się na światowym poziomie, ale z powodów, w które nie warto się teraz zagłębiać, relacje między trenerem a nim nie są dobre, podobnie jak jego motywacja – stwierdził w rozmowie z TVE.

– Rozsądek podpowiada, że odchodzi, choć bardzo bym chciał, żeby został, ale pomysł zawodnika jest inny – oznajmił, potwierdzając tym samym krążące plotki.

Najmocniej zainteresowany 23-latkiem jest Manchester United. Przeprowadzka może dojść do skutku już w styczniu.

Cały czas jednak nie da się wykluczyć zwolnienia Diego Simeone, co mogłoby odwrócić bieg wydarzeń. Wśród kandydatów do jego zastąpienia wymienia się Luisa Enrique, selekcjonera reprezentacji Hiszpanii.

Wracając do Félixa, w tym sezonie wybiegał on na boiska 18 razy. Swoją obecność zaznaczył czterema golami i trzema asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Frank Castañeda może wrócić do Ekstraklasy Frank Castañeda może wrócić do Ekstraklasy Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy