POTWIERDZONE: Olmo odchodzi z Dinama Zagrzeb

POTWIERDZONE: Olmo odchodzi z Dinama Zagrzeb fot. Dani Olmo I Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Croatia Week

Nenad Bjelica, trener Dinama Zagrzeb, poinformował, że Dani Olmo wkrótce zmieni pracodawcę. Chorwat zdradził również kierunek jego przeprowadzki.

21-latek przez kilka ostatnich lat mocno się rozwinął, co wcale nie było takie oczywiste, zważywszy na fakt, że po czasie spędzonym w akademii młodzieżowej Barcelony postanowił on wybrać ofertę rezerw Dinama Zagrzeb. W Chorwacji jednak niezwykle szybko poznano się na jego talencie i już pół roku później był on częścią pierwszego zespołu.

Hiszpan z formą eksplodował w sezonie 2017/2018, notując wtedy dziewięć trafień i sześć asyst. W poprzedniej kampanii było to już 12 bramek oraz dziewięć kluczowych podań, a w tej chwili ma on na swoim koncie osiem goli i siedem ostatnich podań. Jakby tego było mało, ofensywny pomocnik mogący również występować na skrzydle, w listopadzie 2019 roku zaliczył debiut w seniorskiej kadrze „La Furia Roja” i uczcił go trafieniem.

W związku z tym Dani Olmo uznał, że to odpowiednia chwila na podjęcie następnego wyzwania, jakim bez wątpienia byłyby przenosiny do innej ligi. Zawodnikiem tym zainteresowały się AC Milan, Bayer Leverkusen, FC Barcelona, Wolverhampton Wanderers, a nawet Hertha, jednak najkonkretniejsi okazali się działacze RB Lipsk.

„Byki” według wcześniejszych doniesień zgodziły się zapłacić łącznie 35 milionów euro (z czego 20 milionów podstawy, a reszta w formie bonusów), a Hiszpana od zmiany pracodawcy dzielą już tylko testy medyczne. Fakt przenosin 21-latka do Bundesligi potwierdził teraz Nenad Bjelica, trener Dinama Zagrzeb.

– Ze wszystkich ofert, które otrzymał, postanowił wybrać tę z RB Lipsk. Wierzę, że pokaże tam to, co zaprezentował w Dinamie, i udoskonali swoją grę w najlepszy możliwy sposób. Dani pożegnał się dziś z kolegami z drużyny i był przy tym bardzo wzruszony. Takie jest życie i życzymy mu jak najlepiej – zdradził były szkoleniowiec Lecha Poznań.

Mając na uwadze powyższe informacje, pozostaje już tylko czekać na oficjalne komunikaty ze strony obu klubów.

Olmo kończy swoją przygodę z „Niebieskimi” zostawiając za sobą cztery mistrzostwa oraz trzy puchary kraju, a także 124 występy w pierwszym zespole. Z nowym klubem ma on podpisać kontrakt do 30 czerwca 2024 roku, w ramach którego będzie mógł liczyć na zarobki rzędu trzech milionów euro rocznie plus bonusy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy