POTWIERDZONE: Podolski negocjuje z Górnikiem Zabrze

POTWIERDZONE: Podolski negocjuje z Górnikiem Zabrze fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport.pl

Lukas Podolski wciąż nie zdecydował, gdzie będzie kontynuował swoją karierę. To z kolei pozwala Górnikowi Zabrze mieć nadal nadzieję na to, że Niemiec wybierze ostatecznie ofertę z Polski, tym bardziej że rozmowy wciąż trwają.

Umowa 34-latka z japońskim Vissel Kobe wygasa już 31 stycznia, co oznacza, że lada dzień Niemiec może związać się z dowolnym klubem. W grę wchodzą m.in. przenosiny do Chicago Fire, Flamengo czy Monterrey. Nie bez szans jest również przedstawiciel polskiej Ekstraklasy.

Przypomnijmy, że przed kilkoma laty „Poldi” zadeklarował chęć zakończenia kariery w Górniku Zabrze, któremu zresztą prywatnie kibicuje. To z kolei pozwala sądzić, że cofnięty napastnik byłby skłonny na pewne ustępstwa w kwestii finansów.

W normalnych realiach Niemiec byłby bowiem poza zasięgiem „Trójkolorowych”, gdyż jego wymagania finansowe sięgają nawet pięciu milionów dolarów (19 milionów złotych). Te starają się spełnić Meksykanie, a według „Katowickiego Sportu” negocjacje są już na zaawansowanym etapie.

Tymczasem, jak ujawnił Dariusz Czernik, jeden z członków zarządu Górnika Zabrze, jednocześnie Podolski prowadzi rozmowy z dwunastą ekipą Ekstraklasy.

– Negocjacje trwają. Żadna ze stron ich nie zerwała, ale na tę chwilę nie mogę powiedzieć, czy Lukas Podolski będzie grał w Górniku Zabrze. Rozmawiamy, myślę, że wiele wyjaśni się po weekendzie – oświadczył w rozmowie ze Sport.pl.

To pierwsze tego typu potwierdzenie negocjacji z mistrzem świata z 2014 roku, który choć urodził się w Gliwicach, jeszcze nigdy nie miał okazji grać w Polsce. To starają się mu umożliwić „Górnicy”.

130-krotny reprezentant Niemiec w niedawno zakończonym sezonie wystąpił w 16 meczach, strzelił pięć goli oraz zanotował cztery asysty. Przed przyjazdem do Kraju Kwitnącej Wiśni, atakujący grał m.in. w Bayernie Monachium, Arsenalu czy Interze Mediolan. Tym samym w przypadku sfinalizowaniu operacji przez Górnik Zabrze, Podolski byłby niewątpliwe największą gwiazdą polskiej Ekstraklasy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Podolski: Chciałbym być dla Górnika tym, kim jest Błaszczykowski dla Wisły Kraków Podolski: Chciałbym być dla Górnika tym, kim jest Błaszczykowski dla Wisły Kraków Kolarstwo: Rafał Majka bohaterem głośnego transferu [OFICJALNIE] Kolarstwo: Rafał Majka bohaterem głośnego transferu [OFICJALNIE] Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewoskrzydłowych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewoskrzydłowych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawoskrzydłowych. Jest reakcja Samuela Eto’o Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawoskrzydłowych. Jest reakcja Samuela Eto’o FourFourTwo: 10 najlepszych playmakerów świata FourFourTwo: 10 najlepszych playmakerów świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy