POTWIERDZONE: Podolski negocjuje z Górnikiem Zabrze

POTWIERDZONE: Podolski negocjuje z Górnikiem Zabrze fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport.pl

Lukas Podolski wciąż nie zdecydował, gdzie będzie kontynuował swoją karierę. To z kolei pozwala Górnikowi Zabrze mieć nadal nadzieję na to, że Niemiec wybierze ostatecznie ofertę z Polski, tym bardziej że rozmowy wciąż trwają.

Umowa 34-latka z japońskim Vissel Kobe wygasa już 31 stycznia, co oznacza, że lada dzień Niemiec może związać się z dowolnym klubem. W grę wchodzą m.in. przenosiny do Chicago Fire, Flamengo czy Monterrey. Nie bez szans jest również przedstawiciel polskiej Ekstraklasy.

Przypomnijmy, że przed kilkoma laty „Poldi” zadeklarował chęć zakończenia kariery w Górniku Zabrze, któremu zresztą prywatnie kibicuje. To z kolei pozwala sądzić, że cofnięty napastnik byłby skłonny na pewne ustępstwa w kwestii finansów.

W normalnych realiach Niemiec byłby bowiem poza zasięgiem „Trójkolorowych”, gdyż jego wymagania finansowe sięgają nawet pięciu milionów dolarów (19 milionów złotych). Te starają się spełnić Meksykanie, a według „Katowickiego Sportu” negocjacje są już na zaawansowanym etapie.

Tymczasem, jak ujawnił Dariusz Czernik, jeden z członków zarządu Górnika Zabrze, jednocześnie Podolski prowadzi rozmowy z dwunastą ekipą Ekstraklasy.

– Negocjacje trwają. Żadna ze stron ich nie zerwała, ale na tę chwilę nie mogę powiedzieć, czy Lukas Podolski będzie grał w Górniku Zabrze. Rozmawiamy, myślę, że wiele wyjaśni się po weekendzie – oświadczył w rozmowie ze Sport.pl.

To pierwsze tego typu potwierdzenie negocjacji z mistrzem świata z 2014 roku, który choć urodził się w Gliwicach, jeszcze nigdy nie miał okazji grać w Polsce. To starają się mu umożliwić „Górnicy”.

130-krotny reprezentant Niemiec w niedawno zakończonym sezonie wystąpił w 16 meczach, strzelił pięć goli oraz zanotował cztery asysty. Przed przyjazdem do Kraju Kwitnącej Wiśni, atakujący grał m.in. w Bayernie Monachium, Arsenalu czy Interze Mediolan. Tym samym w przypadku sfinalizowaniu operacji przez Górnik Zabrze, Podolski byłby niewątpliwe największą gwiazdą polskiej Ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy