POTWIERDZONE: Podstawowy reprezentant Holandii nie zagra z Polską. Ronald Koeman przekazał złe wieści

2024-06-15 21:45:34; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
POTWIERDZONE: Podstawowy reprezentant Holandii nie zagra z Polską. Ronald Koeman przekazał złe wieści Fot. Jeroen Meuwsen Fotografie / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: TVP Sport

Reprezentacja Polski zmierzy się w pierwszym meczu Mistrzostw Europy z Holandią. Ronald Koeman potwierdził, że z powodu kontuzji nie zagra Denzel Dumfries.

„Biało-Czerwoni” po dwóch udanych sparingach (3:1 z Ukrainą i 2:1 z Turcją) jest gotowa na rywalizację na Mistrzostwach Europy, które rozpoczęły się 14 czerwca od imponującego występu Niemców ze Szkotami.

Podopieczni Michała Probierza wzorem zachodnich sąsiadów chcieliby również rozpocząć udanie zmagania na turnieju. O to nie będzie jednak łatwo. 

Reprezentacja Polski trafiła do mocnej grupy, gdzie będzie musiała rywalizować z Holandią, Austrią i Francją. Nie uchodzi zatem na faworyta do awansu do fazy pucharowej.

Nasi niedzielni rywale, podobnie jak my, podejdą do spotkania osłabieni. Z powodu kontuzji udziału w turnieju nie weźmie Frenkie De Jong. 

Ronald Koeman potwierdził dodatkowo, że w starciu z Polską nie zagra Denzel Dumfries. 

- Kontuzja Denzela Dumfriesa nie jest bardzo poważna, ale wygląda na to, że nie zagra przeciwko Polsce. Mam nadzieję, że będzie gotowy do gry w kolejnych spotkaniach - powiedział selekcjoner „Oranje”. 

Brak wahadłowego z Rotterdamu to z pewnością dość duża strata. Za nim mistrzowski sezon w Interze Mediolan, w którym zanotował 36 występów. 

Dumfries w ostatnim czasie regularnie występował w narodowych barwach. Bardzo dobrze zaprezentował się w eliminacjach do EURO, sześciokrotnie asystując swoim kolegom.

Początek meczu Polska - Holandia już w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00.