POTWIERDZONE: Roberto Firmino odchodzi z Liverpoolu

POTWIERDZONE: Roberto Firmino odchodzi z Liverpoolu fot. daykung / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Footballinsider27.com

Roger Wittmann, agent Roberto Firmino, potwierdził, że jego klient wraz z końcem czerwca opuści Anfield, kończąc tym samym swoją przygodę z Liverpoolem.

W piątek pojawiły się doniesienia, że Brazylijczyk odrzucił ofertę nowego kontraktu i poinformował władze „The Reds” o rozstaniu. Od tego czasu nie brakuje spekulacji w kwestii wyboru przyszłego klubu.

Idąc tym tropem, serwis internetowy Footballinsider27.com postanowił skontaktować się z agentem zawodnika i sprawdzić, jak naprawdę wygląda sytuacja 31-latka.

Roger Wittmann nie zamierzał owijać w bawełnę, potwierdzając, że po zakończeniu sezonu Roberto Firmino odejdzie z Liverpoolu.

– Naszym planem na najbliższe tygodnie - taki jest plan Roberto - jest pokazanie menedżerowi i całemu Liverpoolowi w końcu znów najlepszej wersji jego osoby na pożegnanie. To jest to, co on chce zrobić – rozpoczął.

– Powiedział nam podczas całej fazy, kiedy negocjowaliśmy: „Nie chcę rozmawiać z nikim innym, nie ma takiej potrzeby”. (…) To był pierwszy raz w moim życiu, kiedy ktoś jest wolnym zawodnikiem i mówi, że nie ma potrzeby rozmawiać z innymi! Nie jest więc motywowany przez inne kluby ani przez warunki finansowe, daleko mu do tego – wyznał.

– Klub dał mu też czas, nie było żadnej presji. I nigdy nie zaczął porównywać, prosząc nas o rozmowy z różnymi klubami. Dla nas byłoby to łatwe, ale to nie było jego intencją, po prostu chciał znaleźć swoją własną drogę – dodał.

– Dla tego chłopca nie była to najłatwiejsza decyzja. Długo trwało, zanim wraz z rodziną podjął decyzję, a zrobił to z miłosierdziem. Roberto jest spokojnym człowiekiem i powiedział: „Miałem swój czas, ale nadszedł moment, aby odejść. Liverpool był największym, najwspanialszym, najbardziej udanym okresem mojego życia, razem z menedżerem, razem z kolegami, razem z nimi wszystkimi”. To była niewiarygodna podróż – oświadczył.

– Był też naprawdę, naprawdę smutny, kiedy powiedział nam, że zdecydował się na nowe wyzwanie, to było niewiarygodnie emocjonalne – zakończył wywód.

55-krotny reprezentant „Canarinhos” swoją przygodę z „The Reds” zakończy na ośmiu sezonach. Jak dotąd w Premier League uzbierał 79 trafień i jest najskuteczniejszym Brazylijczykiem w historii tych rozgrywek.

***

Gdzie Roberto Firmino zagra w przyszłym sezonie? Trzy hitowe opcje na horyzoncie

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem” Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy