POTWIERDZONE: Transfer definitywny Douglasa Costy

POTWIERDZONE: Transfer definitywny Douglasa Costy
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Bayern | Goal

Prezes Bayernu Karl-Heinz Rummenigge wyznał w rozmowie z dziennikarzami, że Juventus wykupi Douglasa Costę.

„Stara Dama” postawiła sobie zeszłego lata za cel sprowadzenie solidnych skrzydłowych. Jednym z zawodników, który przeniósł się do Turynu, był Douglas Costa, sprowadzony na Allianz Arena w 2015 roku za 30 milionów euro z Szachtara Donieck. Teraz Brazylijczyk broni barw mistrzów Włoch na zasadzie rocznego wypożyczenia, ale prezes Bayernu zdradził, iż tylko kwestią czasu jest uczynienie transferu definitywnym.

Rummenigge przemawiał na spotkaniu udziałowców Bayernu. Korzystając z okazji skomentował sprawy związane z rynkiem transferowym, w tym właśnie sprawę 27-latka.

- Douglas Costa przeniósł się zeszłego lata do Juventusu na zasadzie wypożyczenia. W tym samym czasie za rok będzie zawodnikiem Juventusu już definitywnie, łącznie zarobimy na nim 46 milionów euro - powiedział działacz, ujawniając porozumienie między klubami.

Wypożyczenie wychowanka Grêmio kosztowało „Bianconerich” sześć milionów euro, a to oznacza, że będą oni musieli dopłacić brakujące 40 milionów, płatne w ciągu dwóch lat.

Początki Costy w Juventusie nie są jak na razie spektakularne. Brazylijczyk nie wskoczył od razu do pierwszego składu, ale Massimiliano Allegri powoli wdraża go w drużynę i korzysta z niego przy rotacji w wyjściowej jedenastce oraz wprowadzając z ławki. Do tej pory zawodnik wystąpił w 16 meczach, w których zdobył jedną bramkę i zaliczył cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy