Poważny kandydat na nowego obrońcę Manchesteru City. Chce go też United i Tottenham

Poważny kandydat na nowego obrońcę Manchesteru City. Chce go też United i Tottenham
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Mirror

Wysłannicy Manchesteru City będą w najbliższych miesiącach uważnie przyglądać się środkowemu obrońcy

Nathan Aké za sprawą regularnej gry w barwach Bournemouth znalazł się w kręgu zainteresowań czołowych angielskich zespołów.

Już w minionym sezonie zwrócił on na siebie uwagę Pepa Guardioli. Wówczas menedżer Manchesteru City miał jednak uznać, że 23-letni zawodnik potrzebuje jeszcze regularnej gry na poziomie Premier League i zalecił dalszą obserwację Aké w celu podjęcia próby jego ewentualnego sprowadzenia przed startem kolejnych rozgrywek.

Ekipa z Etihad Stadium nie jest jednak jedyną drużyną śledzącą rozwój defensora. Poza nią znajduje się on również na celowniku Tottenhamu i Manchesteru United. W niektórych mediach można nawet przeczytać, że nad jego odkupieniem zastanawiają się też przedstawiciele Chelsea, którzy w lipcu ubiegłego roku sprzedali go do Bournemouth za blisko 23 miliony euro.

Menedżer „Wisienek”, Eddie Howe, ma świadomość, że będzie mu niezwykle trudno zatrzymać Holendra w składzie na kolejną kampanię, ponieważ ten chce się dalej rozwijać i walczyć o wyższe cale, na które nie ma większych szans w obecnej drużynie.

Aké w trwającym sezonie wystąpił w dziewięciu meczach Premier League i strzelił w nich jedną bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy