Powtórka z rozrywki. Polska na remis z Holandią [WIDEO]

2025-11-14 22:44:08; Aktualizacja: 8 godzin temu
Powtórka z rozrywki. Polska na remis z Holandią [WIDEO] Fot. Antoni Byszewski / Arena Akcji
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

W przedostatniej siódmej kolejce eliminacji Mistrzostw Świata grupy G Polska podzieliła się punktami z Holandią. Gospodarze wyszli na prowadzenie dzięki Jakubowi Kamińskiemu, ale już na początku drugiej połowy rachunki wyrównał Memphis Depay.

Drugie od dwóch miesięcy spotkanie między reprezentacjami miało potwierdzić, kto zanotuje korzystniejszy bilans. W Rotterdamie było także 1:1, tyle że to podopieczni Jana Urbana musieli gonić wynik.

Wieczór powinien się zacząć przepięknie dla naszej kadry już w pierwszych sekundach. Piotr Zieliński przerzucił piłkę na prawą flankę do Matty'ego Casha, który znalazł się w idealnym położeniu do dośrodkowania. Z bliskiej odległości uderzył Nicola Zalewski, ale kompletnie się pomylił.

Pierwszy kwadrans okazał się naprawdę pechowy, bo bez żadnego kontaktu z rywalem urazu nabawił się Sebastian Szymański.

Trybuny na Narodowym zatrzęsły się w 43. minucie rywalizacji. Jakub Kamiński wyszedł z akcją spod własnego pola karnego. Zagrał piłkę do Roberta Lewandowskiego, a ten odwdzięczył się idealnym podaniem w tempo na wolne pole. Wahadłowy nie miał problemu, aby pokonać Barta Verbruggena.

W drugiej połowie gospodarzom nie udało się zapobiec atakowi we własnym polu karnym. Akcję próbował skończyć Donyell Malen, interweniował Kamil Grabara, ale dobitki Depaya nie był już w stanie obronić.

Z przebiegu całego spotkania goście częściej posiadali piłkę, natomiast to Polacy częściej próbowali strzałów z dystansu i pola karnego. Remis to sprawiedliwy wynik, nawet z delikatnym wskazaniem na domowników.

Podział punktów oznacza, że na 99,9 procent Polska powalczy o bilet na mundial w marcowych barażach. Trudno uwierzyć, aby Holandia wysoko przegrała z Litwą, podczas gdy podopieczni Jana Urbana zagrają na wyjeździe z Maltą. Mecze odbędą się równolegle w najbliższy poniedziałek o tej samej porze.