2024-06-29 10:51:07; Aktualizacja: 2 dni temu
Pożar na meczu egipskiej ekstraklasy. Wóz strażacki wjechał na stadion w trakcie spotkania [WIDEO] Fot. Kora Plus
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Niespodziewana interwencja strażaków doprowadziła do przerwania i następnie przedwczesnego zakończenia pojedynku Smouha SC z Pyramids FC (1:1) w ramach egipskiej ekstraklasy. Pojawili się na stadionie z powodu zwarcia instalacji elektrycznej i wybuchu pożaru.

Zespół z Kairu liczył na wykonanie w piątek następnego kroku w kierunku wywalczenia historycznego mistrzostwa Egiptu.

W pewnym stopniu realizował ten plan w wyjazdowym starciu z Smouha SC. Co prawda mecz rozpoczął się korzystnie dla gospodarzy, ale goście jeszcze przed przerwą wyrównali i uzyskali liczebną przewagę na boisku po wyrzuceniu jednego z piłkarzy.

W związku z tym można było oczekiwać, że po przerwie przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety w 50. minucie spotkania niespodziewanie przy ławce rezerwowych pojawił się wóz strażacki.

Sędzia przerwał w zaistniałych okolicznościach pojedynek. Następnie okazało się, że interwencja służb została spowodowana zwarciem instalacji elektrycznej, która doprowadziła do wybuchu pożaru.

Strażakom udało się stosunkowo szybko opanować ogień, ale niestety doprowadził on do częściowej awarii oświetlenia. W związku z tym arbiter zakończył przedwcześnie zawody. W niedalekim czasie tamtejszy związek piłkarski powinien wydać komunikat o terminie dokończenia rywalizacji.