Pozycja Xaviego zagrożona?! FC Barcelona ma na oku nowego „pożądanego” trenera

Pozycja Xaviego zagrożona?! FC Barcelona ma na oku nowego „pożądanego” trenera fot. Ringo Chiu / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Radio Marca

Władze FC Barcelony mają coraz więcej wątpliwości wobec Xaviego. Wyniki zespołu pod jego wodzą nie przekonują, dlatego klub myśli o nowym trenerze. Główny kandydat został wytypowany - poinformowano na antenie Radio Marca.

Zatrudnienie Xaviego w roli szkoleniowca wywołało sporo emocji w społeczności skupionej wokół FC Barcelony. O takiej możliwości mówiono bardzo długo. Upatrywano w niej wielkie nadzieje i powrót do dawnych wartości klubu.

Niedługo miną dwa lata od powrotu wybitnego wychowanka. Ocena jego dotychczasowej kadencji nie jest jednoznaczna. Z jednej strony sięgnął on w poprzedniej kampanii po mistrzostwo Hiszpanii, ale z drugiej dwukrotnie kończył w kompromitującym stylu przygodę w europejskich pucharach. Pod jego wodzą do gabloty nie trafiło również trofeum Copa del Rey.

W ostatnich tygodniach wokół Xaviego narosła spora niepewność - zarówno ze strony kibiców, jak i działaczy. „Duma Katalonii” zajmuje trzecie miejsce w tabeli LaLigi, a w dodatku przegrała w Lidze Mistrzów z Szachtarem Donieck.

Radio Marca podzieliło się zaskakującymi doniesieniami, wedle których szefostwo FC Barcelony ma myśleć o zatrudnieniu nowego szkoleniowca. Kandydata nie trzeba było długo szukać.

- W klubie istnieją wewnętrzne obawy związane z Xavim. Myślą o zastąpieniu, jeśli złe wyniki będą się utrzymywać. Rafa Márquez jest tym pożądanym kandydatem. Będą działać w tej sprawie - powiedział na antenie Antonio Guijarro, wypowiadający się często na temat katalońskiej drużyny.

Spekulacje w sprawie przyszłości Xaviego nie ustają. Ostatnio zareagował na nie Joan Laporta, zapewniając, że jest całkowicie po stronie trenera.

43-latek przepracował za sterami giganta dotychczas 107 spotkań (68 zwycięstw, 18 remisów i 21 porażek). Wcześniej nabierał doświadczenia w katarskim Al-Sadd.

Wymieniony jako potencjalny następca Rafa Márquez od lipca poprzedniego roku dba o wyniki drugiego zespołu FC Barcelony. Radzi sobie w nim przyzwoicie, zbierając pochwały za świetny kontakt z młodzieżą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy