„Prawdziwy skarb Górnika Zabrze”, „Naoglądał się El Clásico” [WIDEO]

2024-10-27 19:25:00; Aktualizacja: 9 godzin temu
„Prawdziwy skarb Górnika Zabrze”, „Naoglądał się El Clásico” [WIDEO] Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Canal+ Sport | Twitter

Górnik Zabrze wygrał w niedzielnym meczu 13. kolejki Ekstraklasy z Widzewem Łódź 2:0. Pierwszą bramkę dla zespołu z województwa śląskiego zdobył Damian Rasak, który popisał się ładnym strzałem, co zostało docenione wśród dziennikarzy i kibiców.

Górnik Zabrze podchodził do rozgrywanego na swoim stadionie spotkania z Widzewem Łódź, mając na koncie 15 punktów. Rywale zgromadzili ich do tego weekendu 19. Podopieczni Jana Urbana mieli więc znakomitą okazję ku temu, by zbliżyć się do nich w tabeli.

W 38. minucie prowadzenie gospodarzom dał Damian Rasak. 28-latek popisał się świetnym uderzeniem z powietrza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego autorstwa Erika Janžy. Wydaje się, że po drodze do siatki piłka musnęła jeszcze głowę jednego z zawodników Widzewa, co nie zmienia faktu, że decyzja o oddaniu strzału przez gracza zabrzańskiej ekipy dała owoc w postaci trafienia.

„Bardzo lubię i cenię Damiana Rasaka. Prawdziwy skarb Górnika. Z reguły serducho i zaangażowanie, czarna robota, ale od dwóch kolejek włączył mu się dodatkowy tryb, czyli piękne gole” - ocenił na Twitterze popis piłkarza Piotr Koźmiński z Goal.pl.

„Rasak naoglądał się wczoraj el Clasico, bo strzał klasy światowej mu wyszedł. Golazooo!” - skomentował Damian Czyżak.

„Matkobosko Pan Piłkarz Damian Rasak jest absolutnie najpiękniejszy”;

„CO TO JEST ZA BRAMKA?!?!? Brawo Damian Rasak”;

„Hej Damian Rasak, myślałeś już gdzie postawisz w domu nagrodę Puskasa?” - to kolejne wpisy.

W drugiej połowie wynik na 2:0 podwyższył Luka Zahovič, który wykorzystał rzut karny. Ten został podyktowany po dotknięciu piłki ręką przez Juljana Shehu.

Konto zabrzan wzrosło po tym zwycięstwie do 18 punktów.