Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE]

Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FA

Angielska federacja nałożyła kary na Antonio Conte i Thomasa Tuchela za ich zachowanie w trakcie i po meczu Premier League pomiędzy Chelsea a Tottenhamem (2:2).

Niedzielny mecz pomiędzy Chelsea a Tottenhamem przyniósł wiele emocji. Najgoręcej było między menedżerami obu zespołów. Do pierwszego starcia Antonio Conte z Thomasem Tuchelem doszło w 68. minucie, gdy do remisu 1:1 doprowadził Pierre-Emile Højbjerg. Panowie doskoczyli wtedy do siebie i musieli zostać rozdzieleni. Na tym się nie skończyło, ponieważ sytuacja powtórzyła się, a nawet jeszcze bardziej zaostrzyła, już po ostatnim gwizdku, gdy trenerzy podawali sobie ręce.

- Myślałem, że kiedy podajemy sobie ręce, to patrzymy w oczy drugiej osoby. Conte miał jednak inne zdanie. To, co się wydarzyło między nami, nie było konieczne, ale często tak się zdarza - skomentował później Tuchel.

W piątek ukazała się informacja o karze dla Niemca. Na Tuchela nałożono grzywnę w wysokości 35 tysięcy funtów i karę jednego meczu poza ławką trenerską Chelsea.

Conte został ukarany 15 tysiącami funtów grzywny.

Obaj szkoleniowcy mieli zgodzić się z tym, że ich zachowanie po meczu ligowym było niewłaściwe.

Trenerzy mogą odwołać się od kar, a zakaz jednego meczu nałożony na Tuchela został tymczasowo zawieszony w oczekiwaniu na pisemne uzasadnienie decyzji niezależnej Komisji Regulacyjnej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce... Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy