Premier League: Harry Kane czwartym najlepszym strzelcem rozgrywek [OFICJALNIE]

Premier League: Harry Kane czwartym najlepszym strzelcem rozgrywek [OFICJALNIE] fot. Cosmin Iftode / shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Harry Kane strzelił jedynego gola w wygranym 1:0 meczu Premier League z Wolverhampton Wanderers. Dzięki trafieniu Anglik zapisał się w annałach futbolu.

Kapitan reprezentacji „Synów Albionu” przed rokiem był bliski przenosin do Manchesteru City, ale władze Tottenhamu Hotspur postawiły na swoim i zatrzymały środkowego napastnika.

Dzięki temu w tej chwili dzierży on rekordową liczbę bramek w Premier League dla jednego klubu. Sergio Agüero, który m na swoim koncie 184 trafienia w barwach „Obywateli”, został zepchnięty na drugą pozycję.

„Jestem bardzo dumny z powodu pobicia rekordu Sergio Agüero w liczbie bramek dla jednego klubu w Premier League. Nie trzeba dodawać, że nie mógłbym tego zrobić bez niesamowitego sztabu szkoleniowego i kolegów z drużyny oraz nierealnego wręcz wsparcia kibiców w tym czasie. Jeszcze nie skończyłem” – napisał Harry Kane w mediach społecznościowych.

185 goli w 285 meczach oznacza, że 29-latek wskoczył na czwarte miejsce wśród najlepszych strzelców w historii angielskiej ekstraklasy. Przed nim znajdują się Andy Cole (187 trafień), Wayne Rooney (208) i Alan Shearer (260), więc bardzo szybko może dojść do następnego przetasowania w tej klasyfikacji.

Kane w trykocie „Kogutów” zdobył już 250 bramek, a do najlepszego pod tym względem w klubie Jimmy’ego Greavesa brakuje mu 16 goli.

Anglik do akademii młodzieżowej londyńskiej ekipy trafił w 2004 roku i po serii wypożyczeń otrzymał szansę w pierwszym zespole. Dziś jest czołowym strzelcem europejskim.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Mistrzostwa Świata: Typy na Maroko - Hiszpania Mistrzostwa Świata: Typy na Maroko - Hiszpania Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Mistrzostwa Świata: Składy na Maroko - Hiszpania [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Maroko - Hiszpania [OFICJALNIE] Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy