Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City

Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City fot. Ververidis Vasilis / shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: OptaJoe I Tottenham

Harry Kane strzelił gola w meczu Tottenhamu z Manchesterem City, wpisując się do historii londyńskiego klubu i całej Premier League.

Harry Kane otworzył wynik niedzielnego spotkania z Manchesterem City w 15. minucie, wykańczając dogranie Pierre'a Emile'a Højbjerga, który przechwycił piłkę tuż przed polem karnym „The Citizens”. Angielski napastnik zdobył tym samym 17. bramkę w tym sezonie Premier League.

Całościowo 29-latek osiągnął okrągłą liczbę. Trafienie w starciu z MC jest dla niego 200. w lidze angielskiej. Napastnik Tottenhamu wskoczył na ten pułap jako trzeci piłkarz w historii po Alanie Shearerze oraz Wayne'ie Rooneyu, przy czym potrzebował do tego najmniej meczów z nich wszystkich (304).

Najlepsi strzelcy w historii Premier League:
Alan Shearer – 260;
Wayne Rooney – 208;
Harry Kane – 200.

Kane pobił jeszcze jeden rekord, a mianowicie właśnie został samodzielnie najlepszym strzelcem w historii Tottenhamu, licząc wszystkie rozgrywki. Do tej pory był na równi z Jimmy'm Greavesem.

Najlepsi strzelcy w dziejach Tottenhamu:
Harry Kane – 267;
Jimmy Greaves – 266;
Bobby Smith – 208;
Martin Chivers – 174;
Cliff Jones – 159.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy