Premier League: Jest decyzja w sprawie faulu Digne na Walkerze-Petersie [OFICJALNIE]

Premier League: Jest decyzja w sprawie faulu Digne na Walkerze-Petersie [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Everton

Everton poinformował, że kara nałożona na Lucasa Digne za faul na Kyle’u Walkerze-Petersie z niedzielnego spotkania Premier League z Southampton (0:2) została zmniejszona do jednego meczu zawieszenia.

Francuz zobaczył czerwoną kartkę w 72. minucie meczu, kiedy to w okolicach środka boiska nastąpił na kostkę Walkera-Petersa. Decyzja szybko wywołała spore emocje. Kompletnie nie zgodził się z nią prowadzący Everton Carlo Ancelotti.

- Ta czerwona kartka była żartem. Faul nie był zamierzony, a już na pewno nie był brutalny. Być może należał się żółty kartonik. Niewykluczone, że dyskusje, które trwały przez cały tydzień, toczące się przeciwko Jordanowi Pickfordowi oraz Richarlisonowi (chodzi o ich faule z wcześniejszych derbów z Liverpoolem - red.) wpłynęły na decyzję w dzisiejszym meczu. Jeśli tak, to jest to niesprawiedliwe. Na pewno będziemy się od niej odwoływać - przyznał włoski szkoleniowiec.

Dzisiaj wyjaśniło się, że kara trzech meczów zawieszenia nałożona na Digne została zmniejszona do jednego spotkania. To werdykt Komisji Regulacyjnej angielskiej federacji.

Oznacza to, że 27-latka ominie niedzielny mecz Premier League z Newcastle United, ale będzie już do dyspozycji Ancelottiego na starcie z Manchesterem United (7 listopada).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Manchester United bez De Gei w pięciu najbliższych meczach. Znany powód Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Liga Mistrzów i Liga Europy od sezonu 2021/2022 nie będą pokazywane w tej samej stacji Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy