Premier League potwierdziła terminy letniego okresu transferowego. Dodatkowe okno w październiku [OFICJALNIE]

Premier League potwierdziła terminy letniego okresu transferowego. Dodatkowe okno w październiku [OFICJALNIE]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Premier League

Premier League wreszcie podała ramy letniego okna. Potrwa ono od 27 lipca aż do 5 października, czyli przez dziesięć tygodni.

Dodatkowo w Anglii odbędzie się jeszcze jedno okno, tyle że już lokalne. Od 5 października do 16 października, godziny 17:00 lokalnego czasu, swobodnie rejestrować nowych piłkarzy będą mogły kluby English Football League, czyli Championship, League One i League Two.

W tym bonusowym oknie wezmą udział też kluby Premier League, jednak na odrębnych zasadach. Angielscy ekstraklasowicze nie będą mogli przeprowadzać transferów między sobą, czyli pozostanie im tylko ściąganie zawodników z niższych lig.

Tym samym Premier League jest jedną z ostatnich europejskich lig, potwierdzających ramy letniego okna transferowego.

Okna transferowe w czołowych ligach Europy:

Premier League: od 27 lipca do 5 października,
LaLiga: od 4 sierpnia do 5 października,
Bundesliga: od 15 lipca do 5 października,
Serie A: od 1 września do 5 października,
Ligue 1: od 10 lub 15 sierpnia do 5 października (nieoficjalnie),

Ekstraklasa: od 1 sierpnia do 5 października.


Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Linetty może odejść z Sampdorii. Polak na szczycie listy życzeń, w grę wchodzi 10 milionów euro Linetty może odejść z Sampdorii. Polak na szczycie listy życzeń, w grę wchodzi 10 milionów euro Lech Poznań oferuje aż milion euro za pomocnika?! Lech Poznań oferuje aż milion euro za pomocnika?! OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie OFICJALNIE: Król strzelców pierwszej ligi w Ekstraklasie OFICJALNIE: Casillas zakończył karierę piłkarską OFICJALNIE: Casillas zakończył karierę piłkarską Muhar coraz bliżej odejścia z Lecha Poznań Muhar coraz bliżej odejścia z Lecha Poznań OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy