Premier League: Sędziowie VAR przyznali się do błędu

Źródło: Sky Sports

Chociaż Southampton do 78. minuty przegrywało z Watfordem 0:1, ostatecznie zwyciężyło 2:1. Jak się jednak okazuje, kluczowa dla losów spotkania bramka wyrównująca nie powinna zostać uznana.

„Szerszenie” objęli prowadzenie w 24. minucie za sprawą Ismaïli Sarra i kiedy wydawało się, że zgarną długo wyczekiwane trzy punkty, pod koniec drugiej połowy „Święci” najpierw wyrównali, a następnie zdobyli bramkę na 2:1. Gol na wagę remisu padł jednak w niezwykle kontrowersyjnych okolicznościach.

Pod koniec drugiej połowy Moussa Djenepo zdecydował się na drybling w polu karnym rywali, a po minięciu przeciwnika dograł piłkę do Danny’ego Ingsa, który zamienił podanie na gola. Problem w tym, że wcześniej futbolówka odbiła się od ręki 21-letniego Malijczyka i chociaż ta sytuacja była długo analizowana przez sędziów VAR, ostatecznie trafienie zostało uznane. Po czasie arbitrzy doszli jednak do wniosku, że popełnili błąd.

Rozgoryczenia z powodu takiego obrotu spraw nie ukrywał Will Hughes.

– To bez znaczenia, ile zajmie analiza powtórek. Musisz podjąć właściwą decyzję. Wiemy, że w sytuacji, gdy dochodzi do celowego lub niezamierzonego zagrania piłki ręką u atakującego piłkarza, należy nam się rzut wolny. To jednak już trzeci raz w tym sezonie, kiedy przytrafia się nam coś takiego. Gdy obejrzysz całą sytuację po zakończeniu meczu, uchodzi z ciebie powietrze – stwierdził zawodnik „Szerszeni” w rozmowie ze stacją Sky Sports.

Southampton dzięki wygranej awansowało na 18. pozycję w tabeli. Z kolei Watford nadal zajmuje ostatnią pozycję i wiele wskazuje na to, że z posadą menedżera jeszcze dzisiaj pożegna się Quique Sánchez Flores.

[Wspomniana sytuacja od 1:01]

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie” Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie”