Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań

Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: London Evening Standard | Premier League

Jak informuje „London Evening Standard”, władze Premier League starają się przygotować na ewentualne zakłócenie rozgrywek w związku z pandemią koronawirusa. Plan zakłada uznanie sezonu za ważny już po odbyciu się połowy z zaplanowanych kolejek.

COVID-19 skutecznie wyłączył z gry kluby z całego świata, a wznowienie zmagań wymagało wiele wysiłku nie tylko od interesariuszy związanych z futbolem, ale i krajowych oraz międzynarodowych władz. Ostatecznie cel został osiągnięty, a rozgrywki ligowe dograno do końca.

Kiedy zatem trwa przerwa od ligowej rywalizacji, w Premier League trwa burza mózgów nad ewentualnym poradzeniem sobie z drugą falą pandemii koronawirusa. Eksperci przewidują, że takowa może pojawić się już jesienią, a w Anglii nie chcą powtórki z rozrywki, gdy tak naprawdę nikt nie wiedział, jak poradzić sobie z tą sytuacją.

„London Evening Standard” podaje, że biorąc pod uwagę powyższe, trwają już prace nad opracowaniem planu awaryjnego. Według tego źródła miałby on zakładać uznanie rozgrywek za ważne w przypadku dojścia do skutku przynajmniej 19 kolejek (równo połowa).

Gdyby jednak tak się nie stało, zwycięzca oraz spadkowicze nie zostaliby wyłonieni. Idąc tym tropem, awanse do europejskich pucharów byłyby przyznawane na zasadach, które wkrótce powinna ustalić UEFA.

Powyższy pomysł ma zostać omówiony na spotkaniu klubów Premier League zaplanowanym na przyszły tydzień.

Jednocześnie dodajmy, że omawiany od kilku dni plan powrotu do trzech zmian podczas jednego meczu oraz osiemnastoosobowych kadr został już oficjalnie zaakceptowany i tym samym od przyszłego sezonu wejdzie on w życie.

Więcej na temat: Premier League Koronawirus Anglia

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy