Premier League: TOP 10 najlepiej zarabiających szkoleniowców w Anglii

Premier League: TOP 10 najlepiej zarabiających szkoleniowców w Anglii fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Sun | France Football

Brytyjski tabloid „The Sun” przyjrzał się zarobkom szkoleniowców pracujących w Anglii we wszystkich dyscyplinach sportowych. Czołowa dziesiątka ich zestawienia została zdominowana przez osoby zasiadające na ławkach trenerskich ekip z Premier League.

Sportowcy rywalizujący na co dzień na Wyspach Brytyjskich należą do najlepiej opłacanych na całym świecie. Podobnie sytuacja wygląda ze szkoleniowcami, co pokazuje ranking przygotowany przez dziennikarzy „The Sun”, którzy uważają, że najlepiej opłacanym trenerem pracującym w Anglii jest Pep Guardiola.

Hiszpan ma otrzymywać aż 20 milionów funtów rocznie za jeden rok spędzony w Manchesterze City i pod tym względem nokautuje całą konkurencję, ponieważ drugi w zestawieniu Mauricio Pochettino może liczyć na zaledwie lub aż 8,5 miliona funtów.

Na kolejnych pozycjach różnice nie są już takie duże, ale warto zauważyć, że do czołowej dziesiątki załapały się dwie osoby niezwiązane z piłką nożną. Mowa tu o Toto Wolfie - dyrektor wykonawczy Mercedesa w Formule 1 oraz Eddiem Jonesie - selekcjoner reprezentacji Anglii w rugby.

Sporym zaskoczeniem jest za to dość niska pozycja Garetha Southgate'a. Opiekun kadry „Synów Albionu” inkasuje tylko trzy miliony funtów rocznie i pod tym względem lepszy od niego jest choćby Sean Dyche, który odpowiada za wyniki osiągane przez Burnley, które nie zalicza się nawet do czołowych drużyn rywalizujących na poziomie Premier League.

Przy osobie Guardioli trzeba także dodać, że według „France Football” jest on również jednym z najlepiej opłacanych szkoleniowców na całym świecie. Większą sumę od niego inkasują tylko Diego Simeone w Atlético Madryt - blisko 36 mln funtów i Ernesto Valverde z Barcelony - nieco ponad 20 mln funtów.

Najlepiej zarabiający trenerzy w Anglii

1. Pep Guardiola - Manchester City - 20 mln funtów
2. Mauricio Pochettino - Tottenham - 8,5 mln funtów
3. Ole Gunnar Solskjær- Manchester United - 7,5 mln funtów
4. Toto Wolf - Mercedes F1 - 7 mln funtów
4. Jürgen Klopp - Liverpool - 7 mln funtów
6. Unai Emery - Arsenal - 6 mln funtów
7. Frank Lampard - Chelsea - 5 mln funtów
8. Sean Dyche - Burnley - 3,5 mln funtów
9. Gareth Southgate - reprezentacja Anglii (piłka nożna) - 3 mln funtów
10. Eddie Jones - reprezentacja Anglii (rugby) - 750 tys. funtów

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy