Premier League zmieni zasady. Blokada dla Superligi [OFICJALNIE]

Premier League zmieni zasady. Blokada dla Superligi [OFICJALNIE]
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Premier League

Premier League wydało oświadczenie, w którym poinformowało o zmianach legislacyjnych, mających na celu uchronienie przed powstaniem Superligi.

Angielscy kibice najostrzej zareagowali na wieści o utworzeniu Superligi. Sześć czołowych ekip z Premier League miało wejść w skład nowych rozgrywek, jako pierwsze jednak wycofały się z tego pomysłu, widząc, że część fanów wyszła nawet na ulice. Teraz zadziałać zamierza również Premier League.

„Wydarzenia z ostatnich dwóch tygodni były testem dla funtamentów angielskiej piłki” - czytamy w oficjalnym oświadczeniu ligowych władz.

„Premier League przygotowała szereg środków, które mają na celu zachować podstawowe zasady profesjonalnej gry, czyli otwartą dla wszystkich piramidę rozgrywek, awanse poprzez osiągnięcia sportowe oraz najwyższe standardy uczciwości. Zasady te mają na celu zastopowanie przyszłych zagrożeń utworzenia ligi uciekinierów”.

Powstające regulacje mają być konsultowane z brytyjskim rządem, który również zaangażował się w sprawę w ramach protestu przeciw zapędom największych klubów. Współpraca ma na celu znalezienie odpowiednich rozwiązań prawnych.

W oświadczeniu Premier League podkreśla, że przede wszystkim zależy jej na tym, by chronić rozgrywki przed późniejszymi próbami wyłamania. Szereg przepisów ma stanowić o integralności rozgrywek oraz podstawowych zasadach rywalizacji, na które będą musieli zgodzić się wszyscy właściciele klubów. W ten sposób, jeśli którykolwiek klub dążyłby do rozłamu, w łatwiejszy sposób można by wyciągnąć konsekwencje.

Zaraz po powstaniu Superligi zrodziło się wiele pytań, z racji, iż oficjalna decyzja została podana nieco z zaskoczenia. Kluby zapewniały, że nie zamierzają opuszczać swoich krajowych podwórek, a Superliga miała być z założenia alternatywą dla Ligi Mistrzów. Ligowe władze obawiają się jednak, że prędzej czy później również im mógłby grozić taki rozłam.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy