Presnel Kimpembe o utracie statusu wicekapitana na rzecz Kyliana Mbappé. „Nie zostałem o tym poinformowany”

Presnel Kimpembe o utracie statusu wicekapitana na rzecz Kyliana Mbappé. „Nie zostałem o tym poinformowany” fot. Nicolas Messyasz/SIPA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Presnel Kimpembe [Instagram]

Presnel Kimpembe skomentował za pośrednictwem wpisu zamieszczonego w mediach społecznościowych na temat przekazania Kylianowi Mbappé funkcji drugiego kapitana Paris Saint-Germain.

Trener Christophe Galtier odniósł się po wygranym pucharowym starciu ekipy z Parc des Princes z US Pays de Cassel do kwestii występu Kyliana Mbappé w charakterze kapitana zespołu.

Szkoleniowiec zapewnił, że nie był to jednorazowy przypadek, ponieważ reprezentant Francji został przed startem sezonu mianowany na pierwszego następcę Marquinhosa.

W ten sposób zdegradowany w klubowej hierarchii został między innymi Presnel Kimpembe, który miał zostać rzekomo poinformowany o takiej sytuacji przez przedstawicieli zespołu.

Środkowy obrońca postanowił niespodziewanie zareagować na te doniesienia, zapewniając, że nikt z klubu nie rozmawiał z nim na temat przekazania Mbappé funkcji wicekapitana drużyny.

27-letni obrońca zapewnił jednocześnie, że nie żywi z tego powodu wielkiej urazy i respektuje podjętą decyzję.

„W ciągu ostatnich kilku godzin dużo o sobie słyszałem i czytałem. Dlatego chcę wyjaśnić sprawę, aby uniknąć dalszego rozpowszechniania fałszywych informacji na mój temat. Nie zostałem poinformowany o tej decyzji, to kompletna nieprawda… I szczerze powiedziawszy, zawsze będę szanował decyzje podejmowane przez klub” - napisał Kimpembe.

Defensor jest od pewnego czasu łączony z opuszczeniem zespołu w obliczu wygasającego latem 2024 roku kontraktu.

Z tego też powodu pozbawienie go roli drugiego kapitana może zwiastować nadchodzący letni transfer z jego udziałem.

W tym sezonie wystąpił w zaledwie jedenastu spotkaniach przez pojawiające się często problemy zdrowotne.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami” Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy