Presnel Kimpembe o utracie statusu wicekapitana na rzecz Kyliana Mbappé. „Nie zostałem o tym poinformowany”

Presnel Kimpembe o utracie statusu wicekapitana na rzecz Kyliana Mbappé. „Nie zostałem o tym poinformowany” fot. Nicolas Messyasz/SIPA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Presnel Kimpembe [Instagram]

Presnel Kimpembe skomentował za pośrednictwem wpisu zamieszczonego w mediach społecznościowych na temat przekazania Kylianowi Mbappé funkcji drugiego kapitana Paris Saint-Germain.

Trener Christophe Galtier odniósł się po wygranym pucharowym starciu ekipy z Parc des Princes z US Pays de Cassel do kwestii występu Kyliana Mbappé w charakterze kapitana zespołu.

Szkoleniowiec zapewnił, że nie był to jednorazowy przypadek, ponieważ reprezentant Francji został przed startem sezonu mianowany na pierwszego następcę Marquinhosa.

W ten sposób zdegradowany w klubowej hierarchii został między innymi Presnel Kimpembe, który miał zostać rzekomo poinformowany o takiej sytuacji przez przedstawicieli zespołu.

Środkowy obrońca postanowił niespodziewanie zareagować na te doniesienia, zapewniając, że nikt z klubu nie rozmawiał z nim na temat przekazania Mbappé funkcji wicekapitana drużyny.

27-letni obrońca zapewnił jednocześnie, że nie żywi z tego powodu wielkiej urazy i respektuje podjętą decyzję.

„W ciągu ostatnich kilku godzin dużo o sobie słyszałem i czytałem. Dlatego chcę wyjaśnić sprawę, aby uniknąć dalszego rozpowszechniania fałszywych informacji na mój temat. Nie zostałem poinformowany o tej decyzji, to kompletna nieprawda… I szczerze powiedziawszy, zawsze będę szanował decyzje podejmowane przez klub” - napisał Kimpembe.

Defensor jest od pewnego czasu łączony z opuszczeniem zespołu w obliczu wygasającego latem 2024 roku kontraktu.

Z tego też powodu pozbawienie go roli drugiego kapitana może zwiastować nadchodzący letni transfer z jego udziałem.

W tym sezonie wystąpił w zaledwie jedenastu spotkaniach przez pojawiające się często problemy zdrowotne.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy