Prestiżowy wyczyn Salomona Kalou. Dokonał tego jako pierwszy w historii!

Prestiżowy wyczyn Salomona Kalou. Dokonał tego jako pierwszy w historii!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: BBC

Salomon Kalou ze względu na swoje strzeleckie wyniki zapisał się w piłkarskiej historii.

Okazało się, że zdobyta przez niego 30 stycznia bramka nie tylko zagwarantowała remis Hercie w spotkaniu wyjazdowym z Werderem Brema, ale pozwoliła mu też w osiągnięciu prestiżowego wyczynu, jakim nikt dotychczas nie mógł się pochwalić.

Jak wyliczył Oluwashina Okeleji, dziennikarz "BBC", 30-latek jest pierwszym w historii zawodnikiem, który zanotował dwucyfrową liczbę bramek w jednym sezonie Premier League, Ligue 1 i Bundesligi. Wspomniane we wcześniejszym akapicie trafienie było bowiem 10. w obecnej kampanii.

Wcześniej Iworyjczyk barierę tę przekraczał grając w Lille, kończąc rozgrywki francuskiej ligi z wynikiem 14 i 16 goli (lata 2012-2014). Z kolei w sezonie 2010/2011 dziesięć razy pokonywał bramkarza rywali reprezentując barwy Chelsea.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy