Prestiżowy wyczyn Salomona Kalou. Dokonał tego jako pierwszy w historii!

Prestiżowy wyczyn Salomona Kalou. Dokonał tego jako pierwszy w historii!
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: BBC

Salomon Kalou ze względu na swoje strzeleckie wyniki zapisał się w piłkarskiej historii.

Okazało się, że zdobyta przez niego 30 stycznia bramka nie tylko zagwarantowała remis Hercie w spotkaniu wyjazdowym z Werderem Brema, ale pozwoliła mu też w osiągnięciu prestiżowego wyczynu, jakim nikt dotychczas nie mógł się pochwalić.

Jak wyliczył Oluwashina Okeleji, dziennikarz "BBC", 30-latek jest pierwszym w historii zawodnikiem, który zanotował dwucyfrową liczbę bramek w jednym sezonie Premier League, Ligue 1 i Bundesligi. Wspomniane we wcześniejszym akapicie trafienie było bowiem 10. w obecnej kampanii.

Wcześniej Iworyjczyk barierę tę przekraczał grając w Lille, kończąc rozgrywki francuskiej ligi z wynikiem 14 i 16 goli (lata 2012-2014). Z kolei w sezonie 2010/2011 dziesięć razy pokonywał bramkarza rywali reprezentując barwy Chelsea.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy