Prezes PSG oskarżony o korupcję

Prezes PSG oskarżony o korupcję fot. Paris Saint Germain
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Guardian

Nasser bin Ghanim Al-Khelaïfi i Jérôme Valcke, który w przeszłości pełnił funkcję sekretarza generalnego FIFA, zostali oskarżeni przez szwajcarskiego prokuratora o korupcję przy przyznawaniu praw do transmisji spotkań z najważniejszych imprez piłkarskich w latach 2018-2030.

Wspomniany Katarczyk pełni funkcję prezesa francuskiego klubu od momentu jego przejęcia przez fundusz Qatar Sports Investments w 2011 roku.

Jednocześnie jest on także szefem grupy medialnej beIN i między innymi ten fakt miał wykorzystać do podżegania Jérôme'a Valcke'a do popełnienia „poważnego przestępstwa niegospodarności”, co ma wynikać z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prokuratora Generalnego w Szwajcarii.

Z jego treści wynika, że ówczesny sekretarz generalny FIFA otrzymał zwrot pożyczki w wysokości pół miliona euro, którą przekazał osobie trzeciej na dokonanie zakupu willi na Sardynii. Ta ostatecznie trafiła w ręce prezesa PSG, który następnie oddał wyłączne prawo do korzystania Francuzowi z niej na okres 18 miesięcy bez konieczności płacenia przez niego czynszu wynoszącego między 900 tysięcy a 1,8 miliona euro.

Valcke w zamian za otrzymane korzyści od Al-Khelaïfiego miał wpłynąć na przyznanie jego grupie medialnej praw we Włoszech i Grecji na transmitowanie Mistrzostw Świata i Pucharu Konfederacji na lata 2018-2030.

Były sekretarz generalny FIFA nie zgłosił wspomnianych korzyści finansowych i przyznania mu także dodatkowych 1,25 miliona euro od osoby trzeciej w związku z całym tym procederem, dlatego został oskarżony o „przestępstwo niegospodarności”, a Katarczyk o podżeganie do jego popełnienia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy