Prezes PSG oskarżony o korupcję

Prezes PSG oskarżony o korupcję fot. Paris Saint Germain
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Guardian

Nasser bin Ghanim Al-Khelaïfi i Jérôme Valcke, który w przeszłości pełnił funkcję sekretarza generalnego FIFA, zostali oskarżeni przez szwajcarskiego prokuratora o korupcję przy przyznawaniu praw do transmisji spotkań z najważniejszych imprez piłkarskich w latach 2018-2030.

Wspomniany Katarczyk pełni funkcję prezesa francuskiego klubu od momentu jego przejęcia przez fundusz Qatar Sports Investments w 2011 roku.

Jednocześnie jest on także szefem grupy medialnej beIN i między innymi ten fakt miał wykorzystać do podżegania Jérôme'a Valcke'a do popełnienia „poważnego przestępstwa niegospodarności”, co ma wynikać z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prokuratora Generalnego w Szwajcarii.

Z jego treści wynika, że ówczesny sekretarz generalny FIFA otrzymał zwrot pożyczki w wysokości pół miliona euro, którą przekazał osobie trzeciej na dokonanie zakupu willi na Sardynii. Ta ostatecznie trafiła w ręce prezesa PSG, który następnie oddał wyłączne prawo do korzystania Francuzowi z niej na okres 18 miesięcy bez konieczności płacenia przez niego czynszu wynoszącego między 900 tysięcy a 1,8 miliona euro.

Valcke w zamian za otrzymane korzyści od Al-Khelaïfiego miał wpłynąć na przyznanie jego grupie medialnej praw we Włoszech i Grecji na transmitowanie Mistrzostw Świata i Pucharu Konfederacji na lata 2018-2030.

Były sekretarz generalny FIFA nie zgłosił wspomnianych korzyści finansowych i przyznania mu także dodatkowych 1,25 miliona euro od osoby trzeciej w związku z całym tym procederem, dlatego został oskarżony o „przestępstwo niegospodarności”, a Katarczyk o podżeganie do jego popełnienia.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy