Prezes Sassuolo: To dlatego Berardi nie odszedł do Juventusu

Prezes Sassuolo: To dlatego Berardi nie odszedł do Juventusu
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: SRK

Giovanni Carnevali wyjawił, że to jedynie decyzja Domenico Berardiego stanęła na drodze jego transferu do Juventusu.

22-latek od dawna uchodzi za jednego z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia w Serie A i wielokrotnie łączono go z przeprowadzką do silniejszego klubu. Tym bardziej, że w przeszłości połowa jego karty zawodniczej należała do turyńczyków. Gdy jednak zrezygnowano ze współwłasności, to Sassuolo wykupiło drugie 50%  praw do napastnika.

Mistrzowie kraju zdając sobie jednak sprawę z potencjału Berardiego, zawarli ustne porozumienie z ligowym rywalem w sprawie przyszłego transferu piłkarza. Obowiązywało ono do ostatniego lata i dotyczyło szczegółów potencjalnej transakcji. „Stara Dama” zdecydowała się skorzystać z okazji i zgłosiła się po wychowanka Cosenzy.

Ostatecznie gwiazdor Sassuolo nie zmienił jednak otoczenia. Powodem, dla którego się tak stało, była decyzja samego zawodnika, o czym opowiedział wspomniany na wstępie prezes klubu.

- Domenico, jak powszechnie wiadomo, był współwłasnością naszą i Juventusu. Zdecydowaliśmy się zainwestować i wykupić go za 10 milionów euro.

- Juventus chciał go odzyskać i mógł to zrobić, bo mieliśmy słowną umowę, dotyczącą transferu po ostatnim sezonie.

- Dlaczego zatem Berardi został u nas? Dlatego, że tak wybrał.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy