Prezes Sassuolo: To dlatego Berardi nie odszedł do Juventusu

Prezes Sassuolo: To dlatego Berardi nie odszedł do Juventusu
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: SRK

Giovanni Carnevali wyjawił, że to jedynie decyzja Domenico Berardiego stanęła na drodze jego transferu do Juventusu.

22-latek od dawna uchodzi za jednego z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia w Serie A i wielokrotnie łączono go z przeprowadzką do silniejszego klubu. Tym bardziej, że w przeszłości połowa jego karty zawodniczej należała do turyńczyków. Gdy jednak zrezygnowano ze współwłasności, to Sassuolo wykupiło drugie 50%  praw do napastnika.

Mistrzowie kraju zdając sobie jednak sprawę z potencjału Berardiego, zawarli ustne porozumienie z ligowym rywalem w sprawie przyszłego transferu piłkarza. Obowiązywało ono do ostatniego lata i dotyczyło szczegółów potencjalnej transakcji. „Stara Dama” zdecydowała się skorzystać z okazji i zgłosiła się po wychowanka Cosenzy.

Ostatecznie gwiazdor Sassuolo nie zmienił jednak otoczenia. Powodem, dla którego się tak stało, była decyzja samego zawodnika, o czym opowiedział wspomniany na wstępie prezes klubu.

- Domenico, jak powszechnie wiadomo, był współwłasnością naszą i Juventusu. Zdecydowaliśmy się zainwestować i wykupić go za 10 milionów euro.

- Juventus chciał go odzyskać i mógł to zrobić, bo mieliśmy słowną umowę, dotyczącą transferu po ostatnim sezonie.

- Dlaczego zatem Berardi został u nas? Dlatego, że tak wybrał.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy