Prezes Sportingu: Dobrze, że sprzedaliśmy Bruno Fernandesa. Teraz byłby wart cztery razy mniej

Prezes Sportingu: Dobrze, że sprzedaliśmy Bruno Fernandesa. Teraz byłby wart cztery razy mniej
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: New York Times

Prezes Sportingu, Frederico Varandas, udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat transferu Bruno Fernandesa.

Saga z udziałem środkowego pomocnika trwała właściwie od kilku okien transferowych. Swój finał znalazła dopiero w zimie, kiedy to piłkarz został wytransferowany do Manchesteru United.

Fernandes przeniósł się do tej ekipy w styczniu za 47 milionów funtów. Prezydent Sportingu uważa, że jego cena mogłaby być teraz nawet cztery razy mniejsza.

- Czasami, gdy idę spać, myślę o tej sytuacji i wyobrażam sobie, co by się stało, gdybyśmy nie sprzedali go w zimie. Ile by teraz kosztował? 15 czy 10 milionów euro? - pyta.

- Nie wiem, jakie będą teraz wartości piłkarzy. Sporting, Porto i Benfica żyją ze sprzedaży zawodników. My w Portugalii musimy to robić, aby walczyć z najlepszymi. W lecie rynek będzie zupełnie inny - zakończył.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie” Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy