Prezydent Beşiktaşu z przełomową deklaracją na temat Fernando Santosa

Prezydent Beşiktaşu z przełomową deklaracją na temat Fernando Santosa fot. FotoPyK
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Hürriyet

Pomimo wciąż trwającego kryzysu Beşiktaş nie zamierza zwalniać Fernando Santosa z funkcji trenera pierwszego zespołu. Prezydent Hasan Arat zarzekł się nawet, że Portugalczyk wypełni cały kontrakt.

Po kompletnie nieudanej przygodzie z reprezentacją Polski 69-latek powrócił do piłki klubowej po 13,5-rocznej przerwie. Poprzednio odpowiadał też za wyniki drużyny narodowej Portugalii czy Grecji, którą objął po przygodzie w PAOK-u Saloniki.

Od stycznia Santos zarządza jedną z najbardziej legendarnych ekip w Turcji. Efekt „nowej miotły” nie zadziałał jednak tak, jak wymarzyli sobie działacze. Po 15 meczach na koncie mistrza Europy wyświetla się tylko siedem zwycięstw, a od ostatnich czterech nie widnieje ani jedna wygrana.

Media coraz odważniej wypuszczały raporty o „gorącym krześle”, na którym rzekomo znajduje się trener po okresie poniżej oczekiwań.

Kres tym pogłoskom położył jednak prezydent Beşiktaşu, spodziewający się współpracy z obecnym fachowcem do końca ustalonego terminu: 30 czerwca 2025 roku.

– Wierzymy w Fernando Santosa, ufamy mu. Gdyby było inaczej, nie wyruszalibyśmy razem. Przyszedł w trudnym momencie. Będziemy z nim pracować do wygaśnięcia jego kontraktu – zadeklarował zwierzchnik „Czarnych Orłów”.

Ekipa ze Stambułu zajmuje w Süper Lig czwarte miejsce, żywiąc nadzieje jedynie na udział w kwalifikacjach do Ligi Europy.

Nadal liczy się też jednak w walce o Puchar Turcji. Na etapie półfinału za dwa tygodnie zmierzy się z MKE Ankaragücü.

Z transferem do Beşiktaşu łączony jest jeden z reprezentantów Polski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy