Prezydent Juventusu: Kibice szantażowali klub!

Prezydent Juventusu: Kibice szantażowali klub!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Calcio Mercato | ANSA

Prezydent Juventusu Andrea Agnelli nie zamierza gryźć się w język w walce z grupami pseudokibiców.

Działania prokuratury oraz policji doprowadziły wczoraj do zatrzymania kilkunastu członków grup kibicowskich Juventusu, którzy mają duże powiązania ze światkiem przestępczym. Mężczyznom postanowiono między innymi zarzuty szantażowania, prania pieniędzy, wymuszania i stosowania przemocy. „Stara Dama” od kilku lat stara się wypędzić bandytów z trybun Allianz Stadium, dlatego proces ultrasów z pewnością będzie na rękę Andrei Agnellemu, którzy wyznaje, że „kibice” stosowali swoje przestępcze praktyki również wobec swojego teoretycznie ulubionego klubu.

- Juventus był zmuszany do rozmów z ultrasami ze względu na negatywne konsekwencje ich potencjalnych działań - tłumaczył Agnelli w rozmowie z prokuraturą, cytowany przez „Calcio Mercato”.

- Grozili, że będą wykonywać rasistowskie przyśpiewki i inne niedozwolone okrzyki, co skutkowałoby karami finansowymi czy zamknięciem trybuny.

„Kibice” szantażowali klub, ponieważ oczekiwali od niego darmowych wejściówek na mecze. Konflikt między „Bianconerimi” a jedną z największych organizacji kibicowskich we Włoszech, Drughimi, narastał w ostatnich latach. Pseudokibice liczyli, że będą mogli dbać o swoje nielegalne interesy również na trybunach, co utrudniał im klub. Spór doprowadził między innymi do różnego rodzaju bojkotów czy też rezygnacji z prowadzenia zorganizowanego dopingu w trakcie meczów.

Teraz cała sprawa może przynieść konsekwencje w postaci konieczności przełożenia sobotnie meczu Juventusu z Hellasem Verona. „ANSA” informuje, że w obliczu ostatnich wydarzeń może dojść do incydentów pomiędzy grupami pseudokibiców obu ekip, które nie darzą się szacunkiem i wyznają inne poglądy polityczne. Decyzja w tej sprawie jednak jeszcze nie zapadła.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy