Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Maradony. Przeszukano dom i gabinet osobistego lekarza Argentyńczyka

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Maradony. Przeszukano dom i gabinet osobistego lekarza Argentyńczyka fot. Andrew Makedonski / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: BBC

Argentyńska prokuratura postanowiła na bazie zgromadzonych dowodów przeszukać dom i gabinet osobistego lekarza Diego Maradony - Leopoldo Luque, który mógł nieumyślnie przyczynić się do śmierci Argentyńczyka.

Ceniony neurochirurg opiekował się w ostatnim czasie legendarnym piłkarzem i pomógł zdiagnozować oraz przeprowadzić na nim operację usunięcia krwiaka podtwardówkowego, który w każdej chwili mógł doprowadzić do zgonu 60-latka.

Leopoldo Luque poinformował osobiście, że wspomniany zabieg zakończył się pełnym sukcesem i Diego Maradona czuje się bardzo dobrze, dzięki czemu po kilku dniach obserwacji został wypisany do domu oraz otoczony dedykowanym personelem medycznym, specjalizującym się między innymi w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu, który miał nad nim czuwać.

Adwokat Argentyńczyka oraz jego najbliższa rodzina uważają, że nie wypełniali oni należycie swoich obowiązków i dlatego przyczynili się do jego przedwczesnej śmierci. Z tego powodu prokuratura postanowiła dokładnie zbadać sprawę i zleciła przeprowadzenie przeszukania domu oraz gabinetu osobistego lekarza zmarłego 60-latka, który może być podejrzany o nieumyślnie przyczynienie się do zgonu Argentyńczyka przez niespełnienie warunków dotyczących wpisów Maradony ze szpitala.

Te mają z kolei odnosić się do kwestii związanych z zapewnieniem całodobowego zespołu pielęgniarek specjalizujących się w uzależnieniach, dyżurowaniu lekarzy oraz dyżurowania karetki wyposażonej w defibrylator.

Ponadto służby chcą wiedzieć czy i jak często Luque odwiedzał Maradonę po tym, tak został wypisany do domu w Tigre.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy