„Prowadzenie reprezentacji Włoch byłoby czymś niezwykłym”

„Prowadzenie reprezentacji Włoch byłoby czymś niezwykłym”
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch
Źródło: Sky Italia

Szkoleniowiec Zenitu Sankt Petersburg, Roberto Mancini, stwierdził, że z miłą chęcią poprowadziłby reprezentację Włoch.

53-latek znajduje się w wąskim gronie kandydatów do objęcia kadry Włoch, gdy z tym stanowiskiem pożegna się tymczasowy szkoleniowiec, Luigi Di Biagio. Oprócz niego Włochów mogliby poprowadzić Antonio Conte, Claudio Ranieri czy Carlo Ancelotii.

Mancini na łamach „Sky Italia” wypowiedział się na temat ewentualnej przygody z reprezentacją Włoch: - Gdybym został trenerem kadry, to z pewnością byłoby to niewyobrażalne przeżycie. Jednak teraz jestem stuprocentowo skupiony na prowadzeniu Zenitu.

- Kiedy przebywasz za granicą przez dłuższy czas, to naturalnie zaczynasz tęsknić za ojczyzną. Widzisz mecze reprezentacji, to przypominasz sobie lata 80-te i 90-te, kiedy w niej występowałeś - dodał Mancini. - Nie chcę wybiegać w przyszłość, ale wiem na pewno, że poprowadzenie Włochów to wspaniała rzecz.

Włoski trener prowadził do tej pory takie kluby jak Fiorentina, Lazio, Inter Mediolan (dwukrotnie), Manchester City oraz Galatasaray. Od czerwca 2017 roku prowadzi ekipę z Sankt Petersburga. Największymi sukcesami w karierze trenerskiej Manciniego są trzy mistrzostwa Włoch z Interem oraz mistrzostwo Anglii z Manchesterem City.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Transferowe podsumowanie czerwca. Koronawirus nie taki straszny Transferowe podsumowanie czerwca. Koronawirus nie taki straszny Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Rennes zbroi się przed Ligą Mistrzów. OFICJALNIE: Terrier pierwszym letnim transferem Rennes zbroi się przed Ligą Mistrzów. OFICJALNIE: Terrier pierwszym letnim transferem Upamecano jednak zostanie? RB Lipsk ma plan! Upamecano jednak zostanie? RB Lipsk ma plan! Glik coraz bliżej opuszczenia AS Monaco. Finalizacja transferu kwestią dni Glik coraz bliżej opuszczenia AS Monaco. Finalizacja transferu kwestią dni OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy