Prywatyzacja Śląska Wrocław coraz bliżej

Prywatyzacja Śląska Wrocław coraz bliżej
Kacper Adamczyk
Kacper Adamczyk
Źródło: Piotr Potępa [Twitter]

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że Śląsk Wrocław może w niedalekiej przyszłości zmienić właściciela. Teraz nowe informacje w tej sprawie podał na Twitterze Piotr Potępa.

Dziennikarz przekazał, że firma Westminster, zainteresowana pozyskaniem piłkarskiej sekcji klubu, zgodziła się wpisać w umowę inwestycyjną kwotę, którą jest w stanie go rocznie finansować, spełniając tym samym jeden z wymogów Urzędu Miasta. Według niego powinna być ona dla aktualnego właściciela satysfakcjonująca.

Potępa przytoczył także słowa jednego z przedstawicieli wrocławskiego magistratu.

- Jeśli Westminster poda kwotę i pokaże gwarancje na to, że tę kasę ma, to dostanie klub.

Dziennikarz zaznacza, że teraz ruch należy do miasta Wrocław, które jeśli zatwierdzi umowę inwestycyjną na obecnych warunkach, to będzie można przejść do ostatniego etapu negocjacji i sporządzenia umowy sprzedaży.

Takie informacje bardzo cieszą kibiców klubu z Dolnego Śląska, bo zdają sobie oni sprawę z faktu, że sytuacja, gdy zawodowy zespół sportowy znajduje się na utrzymaniu miasta, nie jest zdrowa i wynika z tego więcej szkód, niż pożytku, także dla samego magistratu, który regularnie musi przelewać na konto spółki sporą kwotę pieniędzy, zamiast przeznaczyć ją na zaspokojenie innych potrzeb mieszkańców.

Przypomnijmy, że Westminster Polska to firma z branży nieruchomości, będąca częścią niemieckiej Grupy Westminster. Na czele tej drugiej stoi biznesmen o polskich korzeniach, Marian Ziburske, wielki pasjonat sportu. W przeszłości jego przedsiębiorstwo było sponsorem między innymi: Bayeru Leverkusen Herthy BSC czy Union Berlin.

Swego czasu Westminster Polska mogło poszczycić się mianem partnera biznesowego Legii Warszawa, a od lutego 2022 roku jest sponsorem strefy VIP Widzewa Łódź.

Więcej na temat: Śląsk Wrocław Polska

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy