Przebudzenie Przemysława Frankowskiego. Pierwsze trafienie w tym roku i od razu w derbach! [WIDEO]

Przebudzenie Przemysława Frankowskiego. Pierwsze trafienie w tym roku i od razu w derbach! [WIDEO] fot. Eleven Sports 4
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Przemysław Frankowski otworzył wynik derbowego starcia RC Lens z Lille. Dla reprezentanta Polski jest to zarazem pierwszy strzelony gol w tym roku kalendarzowym w Ligue 1 oraz drugi z rzędu w starciu z lokalnym przeciwnikiem.

27-letni pomocnik udanie rozpoczął swoją przygodę z francuskim futbolem w barwach „Les Artésiens” od zdobywania bramek oraz notowania asyst w początkowej fazie trwającego sezonu. Później nieznacznie obniżył loty i przestał notować satysfakcjonujące wszystkich liczby. Mimo to utrzymywał do pewnego momentu miejsce w wyjściowym składzie RC Lens.

Ten stan rzeczy uległ zmianie w lutym. Wówczas Przemysław Frankowski pojawił się pięciokrotnie na ostatnie fragmenty spotkań z ławki rezerwowych. Ostatnio zdołał jednak odzyskać zaufanie trenera i w swoim czwartym z rzędu występie w pierwszej jedenastce zdołał w kapitalnym stylu odwdzięczyć się za to za sprawą strzelonego gola w pierwszych minutach derbowego starcia z Lille.

Reprezentant Polski pozostał kompletnie bez krycia na długim słupku po egzekwowaniu rzutu rożnego przez jego zespół i dzięki temu zyskał odpowiednio dużo czasu na przyjęcie futbolówki oraz posłanie jej do siatki urzędującego jeszcze mistrza Francji.

Dla 27-letniego zawodnika jest to w sumie piąte zanotowane trafienie w trwających rozgrywkach Ligue 1 oraz pierwsze w obecnym roku kalendarzowym. Do tego lewy pomocnik może pochwalić się też zaliczeniem czterech asyst.

Trzeba także przypomnieć, że Frankowski był autorem zwycięskiej bramki zdobytej w pierwszym pojedynku obu ekip w rundzie jesiennej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii drze łacha z Chelsea Sieć pizzerii drze łacha z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy