Przełom w sprawie Mohameda Salaha?! „Piłkarz podpisał kontrakt”

Przełom w sprawie Mohameda Salaha?! „Piłkarz podpisał kontrakt” fot. Mark Dunn/UK Sports Pics /SIPA / Sipa / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Mido [X.com]

Mohamed Salah, do dziś największa gwiazda Liverpoolu, balansuje na krawędzi transferu do jednego z klubów Saudi Pro League. Według legendarnego Mido, skrzydłowy już podpisał umowę z nowym pracodawcą.

Przeprowadzka 31-latka do kraju Bliskiego Wschodu zapowiadana jest jako największe wydarzenie w historii tamtejszej ligi zaraz po wcieleniu Cristiano Ronaldo do Al-Nassr. Egipcjanin w swojej ojczyźnie i pobliskich krajach muzułmańskich jest traktowany niemal jak Bóg.

Stanowi o tym przykład nie tyle samozaparcia w dążeniu do największych celów czystosportowych, ile również przywiązanie do religii i wiary. Gorliwość Salaha wystawiana jest na widok po każdej zdobytej przez niego bramce, kiedy klęka i wypowiada ku niebu dziękczynne słowa.

Szał na punkcie kapitana reprezentacji „Faraonów” trwa od minionego lata. Mieszkańcy Azji Zachodniej dostrzegają wszelkie znaki na niebie i ziemi mówiące o tym, że ten ruch musi lada moment się wydarzyć.

Jeśli wierzyć Mido, wielokrotnemu reprezentantowi Egiptu, Mohamed Salah podpisał już kontrakt z jednym z klubów Arabii Saudyjskiej, mający wejść w życie od następnego sezonu.

Oczywiście nawet ewentualny podpis w ramach osiągniętego porozumienia nie rozstrzyga przyszłości byłego gracza Chelsea, AS Romy czy Fiorentiny. Działacze bliżej nieokreślonej firmy muszą jeszcze przekonać ofertą Liverpool, który jest właścicielem karty zawodniczej finalisty Pucharu Narodów Afryki sprzed dwóch lat do końca czerwca 2025 roku.

Śmiałe prognozy wieszczą jedną z największych transakcji w historii futbolu.

Wielu fanów „The Reds” czuje pismo nosem. Wszystko za sprawą zapowiedzianego odejścia Jürgena Kloppa. Niemiec opuści Anfield po dziewięciu latach. Koniec atrakcyjnej ery szkoleniowca łączy się także z przewidywanym zakończeniem projektu pod nazwą „Mo Salah”.

Lider formacji ofensywnej Liverpoolu od dołączenia do zespołu przed sezonem 2017/2018 zanotował 205 trafień i 89 asyst w 333 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy