Przemysław Frankowski lepszy od Lionela Messiego czy Nuno Mendesa. Polak odkryciem sezonu Ligue 1 [OFICJALNIE]

Przemysław Frankowski lepszy od Lionela Messiego czy Nuno Mendesa. Polak odkryciem sezonu Ligue 1 [OFICJALNIE] fot. Racing Lens
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ligue 1

Przemysław Frankowski zgarnął nagrodę dla największego Odkrycia Sezonu Ligue 1. Reprezentant Polski cieszył się w głosowaniu największa sympatią francuskich kibiców.

27-letni zawodnik rozpoczął w styczniu 2019 roku swoją pierwszą zagraniczną przygodę od zanotowania przeprowadzki z Jagiellonii Białystok do Chicago Fire.

Przemysław Frankowski zaliczył imponujące wejście do amerykańskiego zespołu i później prezentował się nieco poniżej oczekiwań, co stawiało w wątpliwość zrealizowanie przez niego założonego wcześniej planu dotyczącego przeprowadzenia powrotnego transferu na Stary Kontynent do jednego z klubów z czołowych europejskich lig.

Do lewego pomocnik uśmiechnęło się jednak minionego lata szczęście w postaci otrzymania oferty ze strony RC Lens. Reprezentant Polski nie zastanawiał się zbyt długo i zaakceptował ofertę nadesłaną mu przez francuski zespołów, gdzie momentalnie odnalazł się w nowym otoczeniu.

Dzięki temu zakończył on sezon z sześcioma trafieniami i pięcioma asystami w 37 rozegranych ligowych spotkaniach.

Ten dorobek okazał się wystarczający do zyskania sympatii w oczach fanów Ligue 1, którzy wybrali Frankowskiego największych Okryciem Sezonu. Zgarnięcie tego wyróżnienia przez 27-latka oznacza, że pozostawił on w pokonanym boju między innymi Lionela Messiego. Argentyńczyk znalazł się daleko za plecami Polaka, ponieważ jego największym konkurentem okazał się jego klubowy kolega - Nuno Mendes.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy