Przemysław Frankowski przed drugim meczem Polski na EURO 2024. „Mamy mocniejszą kadrę niż Austria”

2024-06-19 11:25:38; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Przemysław Frankowski przed drugim meczem Polski na EURO 2024. „Mamy mocniejszą kadrę niż Austria” Fot. Adam Starszynski / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Łączy nas piłka

Przemysław Frankowski wspólnie z Sebastianem Walukiewiczem odbyli konferencję prasową przed pojedynkiem z Austrią. Ten pierwszy spodziewa się agresywnej postawy rywala, tak jak to miało miejsce w starciu z Francją.

Obie reprezentacje przystąpią do zbliżającego się wielkimi krokami spotkania zdesperowane, a zarazem zmotywowane, aby dalej liczyć się w grze o awans do fazy pucharowej.

Najpierw „Biało-Czerwoni” przełknęli gorzką pigułkę po heroicznej walce z faworyzowaną Holandią. Później Austria postawiła twardy opór Francji, głównemu faworytowi imprezy obok Anglii, lecz też przegrała różnicą jednej bramki.

29-letni Frankowski podkreślił przed środową sesją treningową, że teoretycznie do nasza drużyna narodowa dysponuje bardziej jakościowymi zawodnikami, lecz o wyniku i tak zdecyduje dyspozycja dnia.

– Myślę, że mamy mocniejszą kadrę niż Austria, patrząc na to, gdzie gramy i jakie mamy nazwiska. Ale wiadomo, że papier to jedno, a boisko to drugie, więc nie patrzyłbym na to. Trzeba się dobrze przygotować taktycznie i fizycznie – podkreślił wahadłowy RC Lens.

– Na pierwszej odprawie trener zaznaczył, że w tym meczu nie wolno odstawić nogi, że to będzie mecz walki, momentami wręcz brutalny. Ale nie mamy z tym problemu, przeciwstawimy się temu i to my będziemy narzucać swój styl – zapewnił „Franek”.

Pierwszy gwizdek w Berlinie sygnalizujący początek drugiego starcia w grupie D na Mistrzostwach Europy w Niemczech wybrzmi 21 czerwca dokładnie o 18:00.