Przemysław Frankowski trafia w Lidze Mistrzów. Historyczna bramka reprezentanta Polski [WIDEO] fot. skillsballsv [Twitter]
Patryk Krenz
Źródło: Polsat Sport

Przemysław Frankowski błysnął w meczu szóstej kolejki Ligi Mistrzów z Sevillą. Skrzydłowy RC Lens zdobył swoją pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów.

RC Lens po świetnym sezonie, w którym zajęło drugie miejsce w Ligue 1, zapewniło sobie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W tej trafiło na mocne zespoły, a konkretniej Arsenal, PSV Eindhoven i Sevillę.

Francuska ekipa przed ostatnią kolejką dostała brutalną lekcję futbolu od Arsenalu, który wygrał na własnym obiekcie 6:0.

We wszystkich spotkaniach prestiżowego turnieju od pierwszych minut grał Przemysław Frankowski. Nie inaczej było w starciu z Sevillą.

Andaluzyjczycy nie prezentowali w ostatnich tygodniach najlepszej formy, ale w spotkaniu z RC Lens długo stawiali opór.

Dopiero w 63. minucie wicemistrz znad Sekwany wyszedł na prowadzenie. Rzut karny precyzyjnie wykorzystał Przemysław Frankowski.

Dla reprezentanta Polski to pierwsza bramka w Lidze Mistrzów. Czekał na nią sześć spotkań.

Brak porażki zapewni zespołowi ze Stade Bollaert-Delelis awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Sevilla jednak się nie poddawała i w 79. minucie wyrównała za sprawą bramki Sergio Ramosa.