Przesądzone: RB Lipsk kontraktuje Hee-chan Hwanga

Przesądzone: RB Lipsk kontraktuje Hee-chan Hwanga
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sport

Zdaniem Sky Sport transfer Hee-chan Hwanga z Red Bull Salzburg do RB Lipsk jest przesądzony.

Według niemieckich dziennikarzy południowokoreański napastnik podpisał już kontrakt z Lipskiem. Salzburg otrzyma za niego 15 milionów euro, ale kwota ta będzie mogła wzrosnąć do 18 milionów z tytułu bonusów.

Przeprowadzenie transakcji bez wątpienia ułatwiło powiązanie właścicielskie Lipska i Salzburga, ale również to, że umowa Hwanga z austriackim klubem jest ważna tylko do 30 czerwca 2021 roku.

24-latek trafił do Salzburga na początku 2016 roku, a wcześniej spędził jeszcze 12 miesięcy w Liefering będącym jego zapleczem. Łączny dorobek Hwanga w barwach klubu należącego do Red Bulla to 124 mecze, 45 bramek i 28 asyst. Tylko w tym sezonie atakujący zanotował 16 trafień i 21 ostatnich podań.

W przeszłości Hwang grał już w Niemczech. Sezon 2018/2019 spędził na wypożyczeniu w HSV.

W Lipsku napastnik, którym interesowały się również kluby z Premier League, ma zostać następcą Timo Wernera.


Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Barcelona: Umtiti kontuzjowany Barcelona: Umtiti kontuzjowany Milik powiedział „tak” Juventusowi Milik powiedział „tak” Juventusowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy