Przymiarki do hitowego transferu Viníciusa Júniora

Przymiarki do hitowego transferu Viníciusa Júniora fot. Lina Reshetnyk / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: El Chiringuito de Jugones

Paris Saint-Germain zamierza podjąć próbę sprowadzenia Viníciusa Júniora z Realu Madryt - poinformował Eduardo Inda w programie „El Chiringuito de Jugones”.

Reprezentant Brazylii został sprowadzony do „Królewskich” z Flamengo w lipcu 2018 roku z uwagi na drzemiący w nim olbrzymi talent.

Wszechstronny ofensywny zawodnik zaczął praktycznie od momentu przyjazdu na Stary Kontynent prezentować olbrzymie umiejętności, ale miał też kłopot z dostosowaniem się do prowadzenia innego stylu życia czy taktyki zespołu.

Z tego też powodu nie spełniał do końca pokładanych w nim nadziei, co z kolei wpływało na pojawianie się plotek o jego możliwej sprzedaży lub użycia go jako karty przetargowej w walce o innego piłkarza.

Real Madryt zapewniał jednak wielokrotnie, że nie ma w planach przedwczesnego zakończenia współpracy z 21-letnim skrzydłowy i teraz zbiera owoce za obdarzenie młodego gracza dużym zaufaniem, bo ten w trwających rozgrywkach prezentuje się rewelacyjnie za sprawą strzelenia dziesięciu goli i zanotowania siedmiu asyst w 17 występach.

Bardzo dobra postawa Viníciusa Júniora skłoniła przedstawicieli „Królewskich” do podjęcia z nim rozmów na temat przedłużenia współpracy na dużo lepszych warunkach finansowych, ponieważ obecnie Brazylijczyk inkasuje jedną z najniższych rocznych pensji w klubie w wysokości 3,2 miliona euro.

Eduardo Inda przyznał jednak w programie „El Chiringuito de Jugones”, że plany hiszpańskiego zespołu w stosunku do ofensywnego zawodnika może jeszcze pokrzyżować Paris Saint-Germain.

Ekipa z Parc des Princes wykazuje nie pierwszy raz chęć do pozyskania 21-latka i w najbliższym czasie może mieć ostatnią okazję na sprowadzenie go. Dlatego miała zaproponowała mu zdecydowanie lepsze warunki indywidualnej umowy od Realu Madryt.

Drużyna z Estadio Santiago Bernabéu jest ponoć gotowa zwiększyć wynagrodzenie skrzydłowego do poziomu 8 milionów euro. Natomiast zespół z Francji skłania się ku zainwestowaniu w utrzymanie piłkarza aż 18 milionów euro.

Obecnie nic nie wskazuje na to, aby Vinícius Júnior zapragnął w zaistniałej sytuacji zmienić otoczenie. Sam w jednym z wywiadów przyznał, że czuje się bardzo dobrze w szeregach „Królewskich” i nie będzie dążył za wszelką cenę to uzyskania najlepszych warunków finansowych w nowym kontrakcie.

Nie można jednocześnie wykluczyć, że przekazane wieści wypuściło otoczenie Brazylijczyka, aby zmusić Real Madryt do zwiększenia jego propozycji do przynajmniej 10 milionów euro w ramach podstawowej rocznej pensji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Mistrzostwa Świata: Typy na Maroko - Hiszpania Mistrzostwa Świata: Typy na Maroko - Hiszpania Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Mistrzostwa Świata: Składy na Maroko - Hiszpania [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Maroko - Hiszpania [OFICJALNIE] Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy