PSG: Bez finansowych kompromisów. Piłkarze przestali odbierać telefony od prezesa klubu

PSG: Bez finansowych kompromisów. Piłkarze przestali odbierać telefony od prezesa klubu
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: L'Equipe

Jak informuje „L'Equipe”, piłkarze Paris Saint-Germain nie widzą możliwości porozumienia się z władzami w sprawie obniżenia pensji. Zdaniem francuskich dziennikarzy, mimo triumfu w Ligue 1 i awansu w Lidze Mistrzów, atmosfera w klubie rzadko była aż tak napięta, jak teraz.

PSG, podobnie jak inne kluby w dobie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa, chciało renegocjować kontrakty indywidualne zawodników. Nie jest to jednak możliwe, gdyż ci odmawiają kontaktu. Zdaniem dziennikarzy część z piłkarzy wręcz odrzuca wszelkie telefony od prezesa Nassera Al-Khelaïfiego.

Największy opór w rozmowach finansowych mają sprawiać najbardziej doświadczeni przedstawiciele zespołu z kapitanem Thiago Silvą na czele. Brazylijczykowi, przebywającemu obecnie w ojczyźnie, zresztą niespecjalnie zależy na porozumieniu - w końcu jego umowa wygasa wraz z 30 czerwca i nie zostanie przedłużona.

Piłkarze PSG, w ramach ustawowego częściowego bezrobocia, zarobili od marca 84% swoich nominalnych wynagrodzeń. Klub chciałby jednak dodatkowego wysiłku ze strony zawodników, szczególnie że straty spowodowane przerwaniem rozgrywek szacowane są na 200 milionów euro.

Zespół do treningów ma wrócić pod koniec czerwca. Wówczas to rozpoczną się przygotowania do kolejnego sezonu Ligue 1 i sierpniowych spotkań kluczowej fazy Ligi Mistrzów.

Więcej na temat: Paris Saint-Germain FC Francja

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy