PSG finalizuje transfer 15-latka

PSG finalizuje transfer 15-latka fot. Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Nicolò Schira [Twitter]

Paris Saint-Germain stoi o krok od transferu 15-letniego Luki Vuškovicia z Hajduka Splita. Warunki umowy uzgodnione. Pozostały tylko drobne szczegóły - donosi Nicolò Schira. 

Drużyna ze stolicy Francji stara się zmienić nieco kierunek swej polityki, angażując się bardziej w pracę z młodzieżą. Klub przeszukuje różne rynki w poszukiwaniu młodych talentów. W ostatnim czasie gigant światowej piłki zainteresował się szczególnie kierunkiem chorwackim.

Od jakiegoś czasu władze aktualnych mistrzów kraju prowadziły intensywnie rozmowy z Hajdukiem Split w sprawie utalentowanego 15-letniego stopera. Luka Vuškovic już niebawem powinien dołączyć do Paris Saint-Germain, gdzie wiąże się z nim spore nadzieje.

Urodzony w 2007 roku defensor, wedle rewelacji Nicolò Schiry, parafuje na dniach trzyletni kontraktu z ekipą z Parc des Princes. Umowa będzie zawierała opcje przedłużenia współpracy.

Transfer definitywny nastolatka ma kosztować PSG cztery miliony euro kwoty podstawowej plus milion zmiennych.

Operacja znajduje się na finiszu. Jej zakończenie powinno nadejść wkrótce. Obydwie strony podchodzą z optymizmem do tego ruchu. Otoczenie Vuškovicia uważa, że to świetna szansa, a Hajduk Split w pełni zadowala się z wysokości potencjalnego zarobku.

Młodzieżowy reprezentant Chorwacji stoi zatem przed ważnym momentem kariery. Jego kontrakt z macierzystą drużyną wygasa już 30 czerwca 2024 roku, co skierowało na niego spojrzenia chętnych klubów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City Victor Osimhen rozchwytywany. Gigant gotowy na wielką licytację o podpis napastnika Victor Osimhen rozchwytywany. Gigant gotowy na wielką licytację o podpis napastnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy