PSG: Gueye bohaterem zaskakującego powrotu do Premier League?! Rozmowy trwają

PSG: Gueye bohaterem zaskakującego powrotu do Premier League?! Rozmowy trwają fot. Paris Saint-Germain
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe

Idrissa Gueye znalazł się na celowniku Newcastle United. Klub z St James’ Park nawiązał kontakt z Paris Saint-Germain w sprawie pozyskania doświadczonego pomocnika - uważa „L’Équipe”.

Reprezentant Senegalu prezentował się bardzo solidnie w minionych sezonach w szeregach Evertonu i ten fakt zaowocował pojawieniem się poważnego zainteresowania jego usługami ze strony aktualne mistrza Francji.

Pierwsze podejście Paris Saint-Germain do zakontraktowania defensywnego pomocnika zakończyło się fiaskiem, ale przy drugim przedstawiciele francuskiego klubu dopięli już swego i sprowadzili do siebie 31-latka za 30 milionów euro.

Idrissa Gueye mógł w pierwszym sezonie w drużynie z Parc des Princes liczyć na regularną grę w jej barwach. Z kolei w trwającym pełnił dość ważną rolę przy rotowaniu składem przez Thomasa Tuchela.

Ta sytuacja uległa zmianie po nastaniu rządów Mauricio Pochettino, który w ostatnich meczach śmielej stawiał na innych piłkarzy niż doświadczonego zawodnika, co postanowiło spróbować wykorzystać Newcastle United.

Dziennikarze „L’Équipe” przekonują, że wysłannicy „Srok” nawiązali stosowny kontakt z PSG w celu wybadania możliwości sprowadzenia do siebie Senegalczyka.

Aktualny mistrz Francji odniósł się w entuzjastyczny sposób do ewentualnego rozstania z defensywnym pomocnikiem i jest gotów zgodzić się na jego powrót do Premier League po półtorarocznej przerwie, o ile sam Gueye wyrazi na to zgodę.

31-letni zawodnik kręci na razie nosem na grę w zespole z St James’ Park, ale z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że pozostając w Paris Saint-Germain może nie otrzymać zbyt wielu szans na wykazanie się swoimi umiejętnościami w dalszej części trwającego sezonu.

Obu klubom pozostało niewiele czasu do tego, aby przekonać Senegalczyka do powrotu na Wyspy Brytyjskie, ponieważ 1 lutego zamknięciu ulega zimowe okno transferowe w Anglii.

Defensywny pomocnik wystąpił w 21 spotkaniach (12 w pierwszym składzie) w obecnych rozgrywkach i zdobył w nich dwie bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy