PSG i Zinédine Zidane, Manchester United i Mauricio Pochettino: Nowe wieści

PSG i Zinédine Zidane, Manchester United i Mauricio Pochettino: Nowe wieści fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Loic Tanzi I RMC Sport I Marca

Coraz więcej źródeł pisze o potencjalnym odejściu Mauricio Pochettino z Paris Saint-Germain i jednoczesnym zatrudnieniu w klubie Zinédine'a Zidane'a.

Kilka godzin temu „The Manchester Evening News” podał, że Pochettino jest bardzo zainteresowany powrotem do Anglii i podpisaniem kontraktu z Manchesterem United. Argentyńczyk miałby być gotów zmienić klub nawet w trakcie sezonu. Santi Aoun dodał jednak, że póki co nie poprosił on oficjalnie władz PSG o zgodę na odejście.

Sytuację Pochettino w Paryżu opisał Loïc Tanzi. Zdaniem dziennikarza RMC Sport Argentyńczyk nie do końca jest zadowolony ze swojej dotychczasowej przygody z PSG. Podobnie jak kilku jego poprzedników uważa, że zespół z francuskiej stolicy jest trudny do zarządzania. Trener nie ma całkowicie wolnej ręki i podlega decyzjom władz. Dlatego 49-latek byłby zainteresowany powrotem do Premier League, gdzie obowiązki menedżera w klubach wyglądają inaczej. Tamtejszy styl pracy bardziej odpowiada Pochettino.

Argentyńczyk nie jest jednak nieszczęśliwy w PSG jak mogą sugerować niektóre doniesienia i nie zamierza wymuszać odejścia. Po prostu nie może wprowadzić w klubie w stu procentach tego, co by chciał. Oczywiście rzuca to cień na długoterminową współpracę między stronami.

Tanzi uważa, że rozmów, przynajmniej formalnych, między Pochettino a MU na razie nie było. Ponoć nie było ich również pomiędzy PSG a Zidane'em, który mógłby zająć miejsce Argentyńczyka w Paryżu. „Marca” sugeruje jednak, że przenosiny Francuza do wicemistrza kraju są nieuchronne. Jego nazwisko ma pojawiać się nawet w rozmowach między piłkarzami PSG. Zawodnicy wiedzą, co się dzieje i wyczuwają, że wkrótce w klubie może dojść do takiej zmiany.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy