PSG i Zinédine Zidane, Manchester United i Mauricio Pochettino: Nowe wieści

PSG i Zinédine Zidane, Manchester United i Mauricio Pochettino: Nowe wieści fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Loic Tanzi I RMC Sport I Marca

Coraz więcej źródeł pisze o potencjalnym odejściu Mauricio Pochettino z Paris Saint-Germain i jednoczesnym zatrudnieniu w klubie Zinédine'a Zidane'a.

Kilka godzin temu „The Manchester Evening News” podał, że Pochettino jest bardzo zainteresowany powrotem do Anglii i podpisaniem kontraktu z Manchesterem United. Argentyńczyk miałby być gotów zmienić klub nawet w trakcie sezonu. Santi Aoun dodał jednak, że póki co nie poprosił on oficjalnie władz PSG o zgodę na odejście.

Sytuację Pochettino w Paryżu opisał Loïc Tanzi. Zdaniem dziennikarza RMC Sport Argentyńczyk nie do końca jest zadowolony ze swojej dotychczasowej przygody z PSG. Podobnie jak kilku jego poprzedników uważa, że zespół z francuskiej stolicy jest trudny do zarządzania. Trener nie ma całkowicie wolnej ręki i podlega decyzjom władz. Dlatego 49-latek byłby zainteresowany powrotem do Premier League, gdzie obowiązki menedżera w klubach wyglądają inaczej. Tamtejszy styl pracy bardziej odpowiada Pochettino.

Argentyńczyk nie jest jednak nieszczęśliwy w PSG jak mogą sugerować niektóre doniesienia i nie zamierza wymuszać odejścia. Po prostu nie może wprowadzić w klubie w stu procentach tego, co by chciał. Oczywiście rzuca to cień na długoterminową współpracę między stronami.

Tanzi uważa, że rozmów, przynajmniej formalnych, między Pochettino a MU na razie nie było. Ponoć nie było ich również pomiędzy PSG a Zidane'em, który mógłby zająć miejsce Argentyńczyka w Paryżu. „Marca” sugeruje jednak, że przenosiny Francuza do wicemistrza kraju są nieuchronne. Jego nazwisko ma pojawiać się nawet w rozmowach między piłkarzami PSG. Zawodnicy wiedzą, co się dzieje i wyczuwają, że wkrótce w klubie może dojść do takiej zmiany.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy