PSG: Neymar otwarty na letni transfer

PSG: Neymar otwarty na letni transfer fot. Alizada Studios / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: L’Équipe

Neymar może latem opuścić PSG, o ile pojawi się za niego stosowna oferta - informuje „L’Équipe”. Francuzi są gotowi pójść na ustępstwa, by pozbyć się Brazylijczyka. Sam zainteresowany również zmienił podejście i jest otwarty na transfer.

Neymar to od kilku lat najdroższy piłkarz w historii futbolu. W 2017 roku PSG zapłaciło za niego FC Barcelonie 222 miliony euro.

Brazylijczyk musiał się zatem od samego początku liczyć z ogromną presją oczekiwań, a cel, jaki przed nim postawiono, to triumf w Lidze Mistrzów.

Tego do tej pory nie udało się zrealizować i bardzo możliwe, że 31-latek już tego na Parc des Princes nie osiągnie. Okazuje się bowiem, że latem może dojść do transferu z jego udziałem. Zdaniem „L’Équipe” Brazylijczyk jest otwarty na transfer.

Bardzo możliwe, że skłonił go do tego protest, który odbył się pod jego domem w środę.

Dla PSG to prawdopodobnie woda na młyn, bo już jakiś czas temu informowano, że pensja zawodnika to dla klubu spore obciążenie. Być może wkrótce sam zainteresowany zdejmie je z barków działaczy.

Mistrzowie Francji są rzekomo gotowi pójść w tej sprawie na ustępstwa. Do tego stopnia, że mogą przyjąć propozycję wypożyczenia z opcją wykupu.

Na razie nie wiadomo, gdzie miałby trafić były zawodnik FC Barcelony, ale naturalnym kierunkiem wydaje się Premier League. Stamtąd chęć pozyskania go deklarowały w ostatnim czasie Chelsea oraz Newcastle United.

Neymar, który leczy obecnie kontuzję, rozegrał w tym sezonie 29 meczów, a w nich strzelił 18 bramek oraz zanotował 17 asyst.

Jego kontrakt z Paris Saint-Germain wygasa 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy