PSG sięga po napastnika za 80 milionów euro. Osiągnięto zasadnicze porozumienie!

PSG sięga po napastnika za 80 milionów euro. Osiągnięto zasadnicze porozumienie! fot. Nikku/Xinhua/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RMC Sport | Le Parisien

Paris Saint-Germain ustaliło warunki transferu Gonçalo Ramosa z Benficą - informują „Le Parisien” czy RMC Sport.

Ekipa z Parc des Princes wyznaczyła sobie kilka nadrzędnych celów do zrealizowania w trakcie letniego okna transferowego. Jednym z nich jest sprowadzenie nowego środkowego napastnika.

Na tym polu łączeni z przeprowadzką do Francji byli tacy atakujący, jak Harry Kane, Victor Osimhen, Dušan Vlahović, Rasmus Højlund czy Marcus Thuram. Ostatecznie żaden z nich, z różnych względów, nie wzmocni zespołu przejętego przez trenera Luisa Enrique.

Może to za to zrobić Gonçalo Ramos z Benfiki.

„Le Parisien” czy RMC Sport poinformowały o wypracowaniu zasadniczego porozumienia pomiędzy zainteresowanymi stronami w sprawie realizacji transakcji.

Drużyna z Lizbony zgodziła się na zainkasowanie 80 milionów euro za 22-letniego zawodnika wraz z wliczonymi bonusami, co oznacza, że nie zarobi na jego odejściu klauzuli widniejącej w kontrakcie w wysokości 120 milionów euro.

Z kolei sam reprezentant Portugalii zgodził się na podpisanie umowy ważnej do 30 czerwca 2028 roku.

Tak zaawansowany etap nie gwarantuje mimo wszystko domknięcia operacji, ponieważ w zarządzie zespołu z Parc des Princes brakuje jednomyślności do dania ostatecznego „zielonego światła” na przybycie napastnika, którego transfer negocjował Luís Campos.

W tym samym czasie prezes Nasser Al-Khelaifi zaangażował się w rozmowy z Eintrachtem Frankfurt w sprawie pozyskania Randala Kolo Muaniego.

Wkrótce obaj panowie będą musieli wybrać, którego z nich sprowadzić do Paris Saint-Germain.

Gonçalo Ramos zakończył ubiegłe rozgrywki z dorobkiem 27 trafień i 12 asyst w 47 meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy