PSG w strefie spadkowej Ligue 1. VAR widział niewidzialnego spalonego, bójka i PIĘĆ czerwonych kartek w klasyku przeciwko Marsylii [WIDEO]

PSG w strefie spadkowej Ligue 1. VAR widział niewidzialnego spalonego, bójka i PIĘĆ czerwonych kartek w klasyku przeciwko Marsylii [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Paris Saint-Germain przegrało drugie spotkanie z rzędu w rozpoczętym sezonie Ligue 1 i tym razem nie utrzymało nerwów na wodzy w końcowej fazie pojedynku z Olympique'em Marsylia, co w efekcie zmusiło sędziego do pokazania aż pięciu czerwonych kartek.

Starcia paryskiej i marsylskiej drużyny są uważane za jeden z najbardziej emocjonujących ligowych klasyków we Francji.

W ostatnich latach regularnie zwycięsko z tych potyczek wychodziła ekipa z Parc des Princes, która nie przegrała żadnego meczu z Olympique'em Marsylia od listopada 2011 roku.

Z tego też powodu piłkarze „Les Phocéens” przystępowali do każdego kolejnego pojedynku z PSG jeszcze bardziej zdeterminowani oraz głodni pokonania odwiecznego rywala i dlatego ich niedzielny mecz obfitował w wiele niesportowych zagrań, które zwieńczyła bójka zawodników obu zespołów tuż przed końcem spotkania.

Trzeba przyznać, że na jej wybuch zanosiło się już od gola strzelonego przez Floriana Thauvina i sytuacji mającej miejsce kilka minut, kiedy to Álvaro González oskarżył Ángela Di Maríę o oplucie go.

Sędzia główny nie dopatrzył się jednak niesportowego zachowania ze strony Argentyńczyka, a komentujący żywiołowo całe zdarzenie Hiszpan został oskarżony o używanie rasistowskich słów ze strony Neymara.

I w tym przypadku arbiter pozostał niewzruszony, a następnie w drugiej połowie miał jeszcze większe kłopoty z utrzymaniem spokoju na boisku po tym, jak nie uznał dwóch goli strzelonych przez obie drużyny.

W przypadku trafienia Di Maríi podjął słuszną decyzję, ponieważ ten w momencie otrzymania podania znajdował się na spalonym. Ale z kolei Darío Benedetto idealnie wkleił się w linię z ostatnim defensorem PSG, ale mimo to argumentacja sędziów VAR okazała się na tyle przekonująca, że główny arbiter cofnął swój wcześniejszy werdykt, chociaż spalonego nie było.Rzekomy spalony


W efekcie zespół z Parc des Princes walczył do samego końca o zdobycie bramki wyrównującej. Niestety w ostatnich sekundach meczu piłkarze Thomasa Tuchela nie utrzymali nerwów na wodzy i sfrustrowani swoją niemocą wywołali bójkę na boisku, która doprowadziła do wyrzucenia z boiska Layvina Kurzawy, Leandro Paredesa i Neymara ze strony paryskiego klubu oraz Jordana Amaviego i Darío Benedetto z OM.

Gwiazdor reprezentacji Brazylii nie potrafił pogodzić się z tą decyzją, ponieważ otrzymał kartkę po weryfikacji VAR i kolejnej scysji z udziałem jego oraz wspomnianego Álvaro Gonzáleza, dlatego schodząc z boiska po raz kolejny oskarżył go o kierowanie rasistowskich zwrotów.

W sumie sędzia pokazał w tym spotkaniu poza wspomnianym czerwonymi jeszcze aż czternaście żółtych kartek.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Thiago Cionek piłkarzem Regginy OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy