PSV czeka rewolucja? Nawet sześciu ważnych zawodników może odejść latem

2022-05-03 10:50:07; Aktualizacja: 2 lata temu
PSV czeka rewolucja? Nawet sześciu ważnych zawodników może odejść latem Fot. Riku Mannisto / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Eindhovens Dagblad

Cody Gakpo, Philipp Max, Érick Gutiérrez, Noni Madueke, Ibrahim Sangaré i Mario Götze mogą po zakończeniu obecnego sezonu opuścić szeregi PSV Eindhoven - przekonuje „Eindhovens Dagblad”.

Trener Roger Schmidt odrzucił opcję przedłużenia wygasającego kontraktu z „Boeren” i przystał na możliwość rozpoczęcia nowego wyzwania w charakterze opiekuna Benfiki

Ekipa z Philips Stadion została o odejściu niemieckiego szkoleniowca poinformowana odpowiednio wcześnie i w ten sposób zyskała odpowiednio dużo czasu do dokonania wyboru jego następcy, którym będzie Ruud van Nistelrooy.

Dziennikarze „Eindhovens Dagblad” uważają, że legenda holenderskiego futbolu może napotkać trudności z zaliczeniem spokojnego wejścia do pracy w debiutanckiej dla siebie roli trenera seniorskiego zespołu z uwagi na możliwą utratę kilku ważnych zawodników.

Wspomniane źródło informuje, że szeregi PSV mogą opuścić Cody Gakpo, Philipp Max, Érick Gutiérrez, Noni Madueke, Ibrahim Sangaré i Mario Götze.

Z tej szóstki najbardziej rozchwytywani na rynku oraz wartościowi są Gakpo, Madueke i Sangaré. Zespół z Eindhoven spodziewa się ewentualnego zarobienia na ich odejściu nawet 100 milionów euro, choć wolałby ich zatrzymać na przynajmniej jeszcze jeden sezon.

Szczególnie dotyczy to pierwszego z nich, o którego względy najmocniej zabiega Arsenal. W przypadku angielskiego skrzydłowego oraz iworyjskiego pomocnika także wymienia się ekipy z Premier League w kontekście ich letniej przeprowadzki.

Natomiast Max, Gutiérrez oraz Götze nie będą za wszelką cenę zatrzymywani w drużynie i otrzymają zgodę na odejście w przypadku wpłynięcia do klubu wystarczająco dobrej oferty. 

W kontekście byłego piłkarza Bayernu Monachium i Borussii Dortmund ma wystarczyć aktywowanie opcji jego wykupu ustalonej na bardzo atrakcyjnym poziomie wynoszącym trzy lub cztery miliony euro. Na wyłożenie takiej sumy może zdecydować się Benfica, jeżeli chęć do kontynuowania współpracy z ofensywnym pomocnikiem wyrazi Schmidt.