Puchar Anglii: Rozlosowano pary czwartej rundy. Faworyci uniknęli problemów [OFICJALNIE]

Puchar Anglii: Rozlosowano pary czwartej rundy. Faworyci uniknęli problemów [OFICJALNIE] fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The FA

Poznaliśmy wyniki losowania czwartej rundy Pucharu Anglii. Wiemy już, że nie dojdzie w niej do hitowych spotkań z udziałem zespołów rywalizujących na poziomie Premier League.

Do zakończenia trzeciego etapu rywalizacji pierwszych w kontekście ważności rozgrywek pucharowych w Anglii pozostał nam już tylko jeden mecz pomiędzy Manchesterem United a Aston Villą.

Ten fakt nie stanowił jednak żadnej przeszkody przy rozlosowaniu par kolejnej rundy zmagań, ponieważ organizatorzy turnieju nie dokonują żadnego podziału na drużyny rozstawione i nierozstawione. Dzięki temu ekipy rywalizujące w Premier League mogą na siebie trafić już na pierwszym etapie rywalizacji, co pokazuje między innymi powyższy przypadek.

W czwartej rundzie takich pojedynków będziemy mieli tylko dwa. Spośród nich najciekawiej zapowiada się spotkanie z udziałem Tottenhamu oraz Brighton.

Jeżeli zaś chodzi o głównych faworytów, to wspomniany Manchester United w przypadku przejścia Aston Villi zagra z Middlesbrough. Z kolei Manchester City, Liverpool oraz Chelsea czekają starcia odpowiednio z Fulham, Cardiff City oraz Plymouth.

Na etapie 1/16 finału nie będzie nam dane obejrzeć takich marek jak Arsenal czy Newcastle United, które dość niespodziewanie przegrały swoje mecze z Nottingham Forest (0:1) i Cambridge United (0:1).

***

PUCHAR ANGLII - PARY 4. RUNDY

Crystal Palace - Hartlepool
Bournemouth - Boreham Wood
Huddersfield - Barnsley
Peterborough - QPR
Cambridge - Luton
Southampton - Coventry
Chelsea - Plymouth
Everton - Brentford
Kidderminster - West Ham
Manchester United/Aston Villa - Middlesbrough
Tottenham - Brighton
Liverpool - Cardiff
Stoke - Wigan
Nottingham Forest - Leicester
Manchester City - Fulham
Wolverhampton - Norwich

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy