Puchar Narodów Afryki: Tunezja w podbramkowej sytuacji przed decydującym meczem. Nie może skorzystać z... 12 zawodników [OFICJALNIE]

Puchar Narodów Afryki: Tunezja w podbramkowej sytuacji przed decydującym meczem. Nie może skorzystać z... 12 zawodników [OFICJALNIE] fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FTF

Tunezja przystąpi do ostatniego grupowego starcia przeciwko Gambii (20 stycznia o godzinie 20:00) na Pucharze Narodów Afryki w bardzo okrojonym składzie z uwagi na zdiagnozowanie w swoich szeregach potężnej liczby pozytywnych przypadków na koronawirusa.

Organizatorzy trwających mistrz „Czarnego Lądu” dołożyli wszelkich starań w celu zapobiegnięcia storpedowania turnieju przez groźną dla życia infekcję. Dlatego do tej pory mogli się oni pochwalić praktycznie bezproblemowym przebiegiem zmagań z uwagi na fakt, że każdy zespół uczestniczący w imprezie posiadał zawsze wystarczającą liczbę graczy gotowych do rywalizacji.

Wkrótce ten stan rzeczy może ulec zmianie, ponieważ reprezentacji Tunezji nie udało się zastopować rosnącej liczby pozytywnych przypadków koronawirusa w swoich szeregach.

„Orły Kartaginy” już przed startem turnieju zdiagnozowały u siebie dwie zakażone osoby i wiele na to wskazuje, że one lub ktoś znajdujący się w zespole i nie wykazujący żadnych objawów zakaził innych.

Z tego też względu drużyna z północnej części Afryki przystąpiła do ostatniego treningu przed pojedynkiem z Gambią w zaledwie 16-osobowym zestawieniu, ponieważ aż 12 zawodników zmaga się z groźną dla życia infekcją.

Z tej grupy nowe odnotowane przypadku stanowią ponad połowę, ponieważ do zainfekowanych wcześniej Dylana BronnaOussamy HaddadiegoNaïma Slitiego, Issama Jebaliego oraz Yoanna Touzghara dołączyli Ali Maâloul, Aymen Dahmen, Ghailene Chaalali, Mohamed Ali Ben Romdhane, Wahbi Khazri, Ali Jemal i Mohamed Amine Ben Hmida.

Tym samym do dyspozycji selekcjonera Mondhera Kebaiera pozostali:

  • dwaj bramkarze (Farouk Ben Mustapha i Bechir Ben Said),
  • sześciu obrońców (Montassar Talbi, Omar Rekik, Bilel Ifa, Ali Abdi, Mohamed Dräger i Hamza Mathlouthi),
  • sześciu pomocników (Ellyes Skhiri, Aïssa Laïdouni, Anis Slimane, Hannibal Mejbri, Saîf-Eddine Khaoui i Hamza Rafia),
  • dwóch napastników (Youssef Msakni i Seifeddine Jaziri).

Regulamin przyjęty przez Afrykańską Konfederację Piłkarską nakazuje każdemu uczestnikowi Pucharu Narodów Afryki rozegranie meczu w zaplanowanym terminie w przypadku posiadania przynajmniej 11 zdrowych zawodników, bez względu na to, czy w tym gronie znajduje się bramkarz.

Jeżeli dana drużyna nie uzbiera tylu graczy, wówczas zostaje ukarana walkowerem wynikiem 0:2 lub w szczególnym przypadku przystąpi do spotkania w innym terminie, o ile zajdą ku temu szczególne okoliczności.

Tunezja spełnia na razie wymóg rozegrania pojedynku z Gambią, ale nie może go przegrać wyżej niż sześcioma bramkami różnicy, bo wówczas w tabeli trzecich miejsc przeskoczą ją Komory.

„Orły Kartaginy” w przypadku nagłego pogorszenia stanu kadry i przegrania starcia walkowerem zachowałyby trzecią pozycję w grupie, która zagwarantowałaby im udział w fazie pucharowej mistrzostw „Czarnego Lądu”. Wtedy jednak musiałyby w 1/8 finału zmierzyć się z Nigerią.

Z kolei ewentualne pokonanie Gambii gwarantuje ekipie z północnej części kontynentu trafienie na Gwineę (drugie miejsce) lub drugi zespół grupy E - Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwineę Równikową, Sierra Leone lub Algierię (pierwsze miejsce).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy