Puchar Narodów Afryki: Wpadka Nigerii. Wygrywała 4:0 i ostatecznie tylko zremisowała z Sierra Leone [WIDEO]

Puchar Narodów Afryki: Wpadka Nigerii. Wygrywała 4:0 i ostatecznie tylko zremisowała z Sierra Leone [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Piłkarze reprezentacji Nigerii wpakowali czterokrotnie piłkę do siatki bramkarza Sierra Leone w przeciągu niespełna pół godziny gry i mimo to nie zeszli z boiska z kompletem zdobytych punktów w pojedynku eliminacyjnym Pucharu Narodów Afryki.

„Super Orły” przystępowały do starcia ze zdecydowanie niżej notowaną drużyną „Leone Stars” w roli murowanego faworyta do odniesienia trzeciego zwycięstwa z rzędu w kwalifikacjach do mistrzostw „Czarnego Lądu” i rozpoczęły ten pojedynek zgodnie z planem, ponieważ po niespełna pół godzinie gry prowadziły aż 4:0.

Szybko zdobyte bramki wyraźne rozluźniły zawodników reprezentacji Nigerii, którzy przestali dążyć do strzelania kolejnych goli. Ten fakt wykorzystało Sierra Leone i jeszcze w pierwszej połowie meczu zniwelowało przewagę rywala do trzech bramek.

Z kolei po przerwie rzuciło rękawice „Super Orłom” i z upływem kolejnych minut zyskiwało coraz większą przewagę na boisku, co przełożyło się na strzelenie drugiego gola w 72. minucie spotkania.

Nigeria nie potrafiła przeciwstawić się ambitnie grającym zawodnikom „Leone Stars” i w końcowym fragmencie pojedynku dała sobie jeszcze dwukrotnie wpakować piłkę do siatki i w efekcie tylko zremisowała z ekipą skazywaną na pożarcie, która dzięki zdobyciu tego jednego punktu może jeszcze włączyć się do walki o uzyskanie awansu na przyszłoroczny Puchar Narodów Afryki.

Z kolei „Super Orły” muszą odnieść jeszcze jedno zwycięstwo, aby uzyskać prawo do udziału w najważniejszym turnieju na „Czarnym Lądzie”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy